Opolais un Nelsons Nobela prēmijas laureātu godināšanas koncertā

Opolais un Nelsons Nobela prēmijas laureātu godināšanas koncertā
Marco Borggreve . Dziedātāja Kristīne Opolais un diriģents Andris Nelsons
06-12-2014 A+ A-
Nobela prēmijas laureātu godināšanas koncertā, kas notiks 8. decembrī Stokholmā, muzicēs latviešu soprāns Kristīne Opolais un viņas dzīvesbiedrs – izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons, pavēstīja dziedātāju pārstāvji.

Nobela prēmijas piešķiršanas nedēļā tradicionāli notiek klasiskās mūzikas koncerts, kurā šogad Zviedrijas Karalisko filharmonijas orķestri diriģēs Andris Nelsons, bet kā soliste līdzās izcilajam zviedru trompetistam Hokanam Hardenbergeram uzstāsies soprāns Kristīne Opolais.

Koncertā izskanēs vēstules skats no Pētera Čaikovska operas „Jevgeņijs Oņegins”, Rolfa Martinsona koncerts trompetei un orķestrim „Bridge”, kā arī Ludviga van Bēthovena 7. simfonija.

Prestižais Nobela prēmijas laureātu godināšanas koncerts šogad notiks desmito reizi, un tas pulcē Nobela prēmijas laureātus, Zviedrijas karalisko ģimeni un viesus. Iepriekšējos gados koncertos uzstājušies tādas izcilas mūzikas pasaules personības kā Rikardo Muti, Kristofs Ešenbahs, Jozefs Kalleja, Džošua Bells, Marta Argeriča, Vladimirs Aškenazi, Lan Lans, Sakari Oramo, Jurijs Temirkanovs, Džons Eliots Gārdiners, Renē Fleminga, Andžela Georgiu, Jo Jo Ma un citi.

Nobela prēmijas laureātu godināšanas koncertu translēs Zviedrijas radio un televīzija.

0 komentāri

Komentāru nav