LNB notiks lekcija par viduslaiku mantojumu Eiropas kultūrā

LNB notiks lekcija par viduslaiku mantojumu Eiropas kultūrā
Kaspars Garda, Rīga 2014
08-12-2014 A+ A-
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē pirmdien, 8. decembrī, plkst. 18.00 notiks britu vēsturnieces profesores Miri Rubinas lekcija „Emocionālās ģenealoģijas? Viduslaiku mantojums mūslaiku Eiropā” („Emotional Genealogies? Medieval Legacies in Modern Europe”), informēja LNB pārstāvis Gustavs Strenga.

Šajā lekcijā tiks aplūkota dažādu reliģisko prakšu un to radīto emociju loma Eiropā un citos reģionos pagātnē un mūsdienās. Lekcijā īpaša uzmanība tiks pievērsta Jaunavas Marijas personai un tās uztverei Eiropā un citur.

M. Rubina ir viena no pazīstamākajām mūsdienu viduslaiku vēsturniecēm, kā arī ir vairāku augsti vērtētu monogrāfiju autore. Viņa ir studējusi Jeruzalemes Ebreju universitātē un Kembridžas Universitātē. Divi M. Rubinas pazīstamākie darbi ir „Corpus Christi. Eiharistija vēlo viduslaiku Eiropā” („Corpus Christi: The Eucharist in Late Medieval Europe”) un „Neebreju stāsti. Naratīvais uzbrukums vēlo viduslaiku ebrejiem” („Gentile Tales: The Narrative Assault on Late Medieval Jews”). Šoruden ir izdota viņas jaunākā grāmata – „Viduslaiki. Ļoti īss ievads” („The Middle Ages: A Very Short Introduction”) pazīstamajā Oksfordas Universitātes sērijā „Ļoti īss ievads”. Rubina ir Londonas Karalienes Mērijas Universitātes viduslaiku vēstures profesore.

Lekcija tematiski sasaucas ar LNB un nodibinājuma „Rīga 2014” rīkoto izstādi „1514. Grāmata. 2014”, kuru plašāka publika var apskatīt Gaismas pils pirmajā stāvā līdz 2014. gada 11. decembrim. Akadēmiskie lasījumi ir daļa Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada pasākumu programmas, kā arī daļa no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē norisēm.

Lekcija notiek LNB rīkoto akadēmisko lasījumu „21. gadsimta saturs” laikā. Tā ir angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Iepriekšējās „21. gadsimta saturs” lekcijas meklē mūsu video arhīvā!

0 komentāri

Komentāru nav