„Riga Meetings”: lekcijas, filmas un meistarklases

„Riga Meetings”: lekcijas, filmas un meistarklases
EFA . Režisors un Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss
08-12-2014 A+ A-
Šīs nedēļas nogalē Rīga kļūs par Eiropas kino galvaspilsētu, jo tieši Latvijas Nacionālajā operā 13. decembrī tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Jau ziņots, ka īpaši šim notikumam Nacionālais kino centrs no 9. līdz 13. decembrim piedāvā aktivitātes kino profesionāļiem, studentiem un citiem interesentiem ciklā „Riga Meetings”, aicinot uz lekcijām un meistarklasēm.

Pasākumā tiks demonstrēta arī filmu programma, no kurām liela daļa ir pieejama bez maksas. „Riga Meetings” pasākumi notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un kinoteātrī „Splendid Palace”.

„Riga Meetings” 9. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē aizsāks Igaunijas un Lietuvas spēlfilmu skate – Marti Heldes filma „Caurvējā” („In the Crosswind”), Veiko Ounpū „Brīvi plūstošs” („Free Range”), Ilmāra Rāga „Kertu. Mīlestība ir akla” („Love is Blind”) un Kristīnas Božītes „Zūdošie viļņi” („Vanishing Waves”).

10. decembrī LNB notiks FIPRESCI konference „Latvijas Nacionālais kino Eiropas kontekstā”, kurā piedalīsies ievērojami kino teorētiķi prof. Ričards Alens (ASV), prof. Endrū Higsons (Lielbritānija), Marks Alens Švēde (ASV). Pēc konferences tiks demonstrēta Marka Kazinsa dokumentālā filma „Stāsts par bērniem un kino” („A Story of Children and Film”).

FIPRESCI konference, lekcijas un filmas ir pieejamas ikvienam interesentam, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Dalība meistarklasēs – kinoprofesionāļiem, iepriekš reģistrējoties, darba valoda – angļu.

Ar lekciju par jaunāko tehnoloģiju izmantošanu kino LNB 11. decembrī uzstāsies viens nozīmīgākajiem novatoriem un Eiropas autorkino pārstāvjiem – vācu režisors Vims Venderss.

Viņa filmas par labākajām trīs reizes atzinusi Eiropas Kinoakadēmija, tās saņēmušas balvas ievērojamākajos kinofestivālos. Pēc lekcijas tiks demonstrēta V. Vendersa dokumentālā filma „Zemes sāls” („The Salt of the Earth”). Kinokritiķis un Berlīnes kinofestivāla filmu atlases komisijas pārstāvis Nikolajs Nikitins stāstīs par filmu ceļu festivālos. Filmu producēšanas pieredzē dalīsies Lielbritānijas Nacionālās filmu un TV skolas vadītājs Niks Pauels, kura producenta darbs ir novērtēts ar vairākām „Oskara” balvām.

Izcilā poļu režisore un scenāriste, „Oskara” balvai nominētā Agņeška Holanda, 12. decembrī kinoteātrī „Splendid Palace” runās ar skatītājiem par lekciju par televīzijas seriālu pienesumu filmu industrijā, būs iespēja noskatīties arī viņas darbus šajā jomā.

12. decembrī notiks arī ikgadējā Latvijas un ārvalstu producentu tikšanās par filmu servisa un kopražojumu jautājumiem.

Tāpat 12. decembrī „Splendid Palace” notiks arī vairāki īpaši pasākumi, ko rīko gan Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, gan Eiropas Kinoakadēmija sadarbībā ar „Splendid Palace”. Plkst. 12.00 Plānota tikšanās ar pasaulslaveno norvēģu aktrisi Līvu Ulmani, kura ir daudzu 20. gs. zviedru režijas ģēnija Ingmara Bergmana filmu seja, tagad arī atzīta kinorežisore, plkst. 19.30 notiks Francijas kino klasiķes režisores Aņeses Vardas godināšana – viņa šogad saņems Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu. Režisore tiks sumināta ar dokumentālās filmas „Aņezes pludmale” („Les plages d’Agnès”) skati.

13. decembrī Eiropas Kinoakadēmija ir sarūpējusi iespēju noskatīties Eiropas kinobalvai nominētās īsfilmas. Seansi plkst. 12.30 un 15.00.

Pirms „Riga Meetings” aktivitātēm Nacionālais Kino centrs un Baltijas jūras dokumentālo filmu forums aicina kino entuziastus apmeklēt arī Džošua Openhaimera filmu „Nogalināšanas anatomija” („The Act of Killing”) un „Kad runā klusums” („The Look of Silence”) seansus Rīgas Starptautiskā Kinofestivāla ietvaros (5. un 8. decembrī).

Precīza „Riga Meetings” programma atrodama www.nkc.gov.lv vai rakstot uz e-pastu rigameetings14@nfc.gov.lv

Jau ziņots, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kinoprofesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzīto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma „Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma „Kino 1914”, filmu festivāla „2Annas” īpaši sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – „Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

0 komentāri

Komentāru nav