Izdota Ainas Rendas antiutopija „Himna”

Izdota Ainas Rendas antiutopija „Himna”
Publicitātes foto
09-12-2014 A+ A-
Latvijas Nacionālās bibliotēkas spicē, 11. stāvā, otrdien, 9. decembrī, plkst. 17.00 notiks interneta žurnāla „Satori.lv” izdotās Ainas Rendas antiutopijas „Himna” atvēršanas svētki, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja pasākuma organizatoru pārstāve Dace Bargā.

Pasākumā gaidāmi gan grāmatas lasījumi, gan sarunas par mākslu un politiku.

Izdodot šīs Rietumu pasaulē populārās noveles pirmo tulkojumu latviešu valodā, interneta žurnāls „Satori.lv” aicina aizdomāties par to, vai cilvēkam ir morālas tiesības tiekties uz laimi, nedomājot par visu cilvēku kopējo labumu, vai arī morālais egoisms neizbēgami ved pie sabiedrības sabrukuma, vai drīkst upurēt tradīcijas jaunrades vārdā, vai māksla drīkst kalpot ideoloģijai, vai sievietes uzdevums ir atbalstīt sava vīrieša centienus, aizmirstot par savām ambīcijām, u.tml.

„Himnas” galvenais varonis dzimis tehnoloģiski un sociāli atpalikušā sabiedrībā, kurā ir aizmirsti ikdienišķākie civilizācijas sasniegumi.

Aizmirsts ir arī vārds „es”, un jebkas, kas izceļ vienu cilvēku starp citiem, ir aizliegts. Šajā sabiedrībā ir aizliegts izvēlēties, domāt un mīlēt. Tomēr 21 gadu vecais „Vienlīdzība 7-2521” ir citādāks un, par spīti bailēm un neziņai, pārkāpj visus aizliegumus.

Novelē paustās idejas ir tik radikālas, ka grāmatu ilgu laiku neizdeva ASV, un savu pirmo izdevumu tā piedzīvoja Lielbritānijā. „Šai grāmatai vajadzētu būt aizliegtai ikvienā valstī, kurā eksistē kaut jelkāda cenzūra. Tās mērķis ir atbrīvot ikvienu, kurš to ir izlasījis līdz beigām,” norādījis grāmatas tulkotājs un interneta žurnāla „Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Interneta žurnāls „Satori.lv” ir kultūras un patstāvīgās domas portāls, kura mērķis ir uzturēt augstus standartus kultūras patēriņa un dialoga jomā. Šī ir jau trešā biedrības „Ascendum” izdotā grāmata sērijā „Satori bibliotēka”.

0 komentāri

Komentāru nav