Trio „Art-i-Shock” atskaņos „Arvo Perta Fratres”

Trio „Art-i-Shock” atskaņos „Arvo Perta Fratres”
Publicitātes foto
10-12-2014 A+ A-
Festivāla „Eiropas Ziemassvētki” koncertā „Arvo Perts Fratres” 12. decembrī plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē trio „Art-i-Shock” aicina klausītājus doties ceļojumā cauri gadsimtiem.

Koncerta programmā skanēs igauņu komponista Arvo Perta leģendārais opuss „Fratres”, kā arī tango lielmeistara Astora Pjacollas kompozīcija „Ziema” no „The Four Seasons of Buenos Aires”, smalkā stilizētāja Alfrēda Šnitkes „Klusā nakts”, kā arī Ludviga van Bēthovena un Toši Ičijanagi mūzika.

Trio „Art-i-Shock” sastāva ziņā ir neordinārs ansamblis, kas dibināts teju nejauši, kad tā dalībnieces – čelliste Guna Šnē, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Agnese Egliņa – bija nominētas „Lielajai mūzikas balvai 2010” kategorijā „Par darbu ansamblī” un, kaut pazīstamas gadiem, pirmoreiz muzicēja kopā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves balvas pasniegšanas ceremonijā.

Šobrīd trio stilistiski un žanriski daudzveidīgajā repertuārā ir gan skaņdarbu pārlikumi, gan oriģinālkompozīcijas, tostarp pašu mūziķu iniciēti dažādu paaudžu latviešu komponistu jaundarbi. „Art-i-Shock” radošajā biogrāfijā ir gan spilgtas autorprogrammas, gan interesantas sadarbības ar video, gaismu un modes māksliniekiem, un pat saspēle ar orķestri. Trio ir muzicējis koncertos vairākās Latvijas pilsētās, arī dažādos festivālos, mūziķes ir uzstājušās Lietuvā un Gibraltārā.

Vairāk informācijas par festivālu „Eiropas Ziemassvētki” vari atrast „Latvijas Koncertu” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav