Eiropas mēroga kino notikumu tiešraides kanālā „Kultūra 360TV”

Eiropas mēroga kino notikumu tiešraides kanālā „Kultūra 360TV”
Publicitātes foto . Kanāla „Kultūra 360TV” programmā 11.decembrī būs Ivara Selecka dokumentālā filma „Šķērsiela” (1988)
10-12-2014 A+ A-
Šīs nedēļas otrajā pusē televīzijas skatītājiem pirmoreiz ir iespēja tiešraidē sekot Eiropas kino nedēļas dramaturģiskajai kulminācijai – kanāls „Kultūra 360TV” piedāvā Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas un aizkulišu norises, Eiropas kinoprofesionāļu lekcijas Rīgā un Lielā Kristapa speciālziņas.

Nacionālā Kino centra vadītāja un kinokritiķe Dita Rietuma akcentē: „Varam lepoties, ka šogad Latvija ir kļuvusi par nozīmīgu Eiropas kino dzīves epicentru. Esam ne tikai veiksmīgi pieteikuši sevi Eiropas līmeņa pasākumos, bet arī pierādījuši, ka varam organizēt Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju. Vēl vairāk iepriecina tas, ka šim un citiem notikumiem varēs sekot ikviens Latvijas iedzīvotājs, sekojot jaunā „Lattelecom” televīzijas kanāla „Kultūra 360TV” programmai.”

Nedēļas svarīgākais notikums ir Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) balvu pasniegšana Rīgā – Nacionālajā operā – sestdien, 13. decembrī. „Lattelecom” televīzijas kanāls „Kultūra 360TV” norisēm pieslēdzas jau ap plkst. 18.15, kad raidījumā „Sarunas par kino” kinokritiķe Dita Rietuma atgādinās par galvenajām EKA balvām nominētajām filmām. No plkst. 18.30 līdz plkst. 22.00 varēs sekot līdzi tiešraidēm no sarkanā paklāja, ziņu izlaidumiem, kā arī balvu pasniegšanas ceremonijai, kas tiks translēta oriģinālvalodā.

Arī pirms ceremonijas kanāls „Kultūra 360TV” padziļināti pievēršas Eiropas tematikai un piedāvā tiešraidē nonākt Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur 11. decembra rītā no plkst. 10.00 (atkārtojums 12. decembra dienas programmā no plkst. 14.30) visiem ir iespēja ieklausīties divu Eiropas profesionāļu lekcijās, kas notiek Nacionālā Kino centra rīkotā pasākumu kompleksa „Riga Meetings” ietvaros. Lielbritānijas Nacionālās Filmu un televīzijas skolas rektors un producents Niks Pauels dalīsies savā producenta pieredzē, savukārt kinokritiķis un Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla filmu atlasītājs Nikolajs Nikitins iepazīstinās ar pasaules kinofestivāliem, izmantojot arī veiksmes stāstu piemērus no Austrumeiropas valstīm.

Kanāla „Kultūra 360TV” programmā joprojām nozīmīgu vietu ieņem arī Latvijas kino – jau ceturtdien, 11. decembrī, kad ar balvu dalīšanu noslēdzas nacionālais filmu festivāls, kanāls piedāvā „Kino ziņu” speciālizlaidumu ar „Lielā Kristapa” jaunumiem plkst. 21.00 Šīs nedēļas programmā vēl arī filmas „Čiža acīm”, „Šķērsiela” un „Jaunie laiki Šķērsielā” (11. decembrī), „Sēņotāji” (12. decembrī), kā arī studijas „Rija” animācijas filmu izlase 14. decembrī.

Kanāls „Kultūra 360TV” ir kopīgs projekts, kuru veido „Lattelecom”, nodibinājums „Rīga 2014”, Nacionālais Kino centrs un producentu kompānija ON AIR Studios. Latvijas kinomākslai tas ir milzu solis pretī skatītājam, pirmoreiz tik plaši un strukturēti izmantojot jauno tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Katru dienu līdz 2. janvārim kanālā ir arī iespēja sekot līdzi „Kino ziņām”, ko veido ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris, atrast aizraujošus notikumus nodibinājuma „Rīga 2014” projektu videoarhīvā un skatīties Eiropas labākās filmas.

Kanāls „Kultūra 360TV” ir pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez papildu maksas visās „Lattelecom” televīzijas platformās visā valsts teritorijā – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV, gan datorā, gan viedtālrunī. Izvēloties interneta televīziju, skatītājam „Lattelecom.tv”  sadaļā „TV tiešraides” jāmeklē „Kanāls 360TV” un jāautorizējas ar e-pasta adreses vai „Facebook” profila palīdzību.

0 komentāri

Komentāru nav