Galerijā „Daugava” atklās Aigara Bikšes izstādi

Galerijā „Daugava” atklās Aigara Bikšes izstādi
Publicitātes foto
10-12-2014 A+ A-
No 16. decembra galerijas „Daugava” jaunajās telpās (Ausekļa ielā 1) būs skatāma mākslinieka Aigara Bikšes izstāde „Inficēt taisnību”.

Mākslinieks par izstādi saka: „Mani interesē prāts kā instruments, kurš radīts, lai kalpotu cilvēkam, bet, kurš pilnībā pārņēmis cilvēku un darbojas pats par sevi, nomācot cilvēka spēju uztvert sevi ārpus prāta. Šī izstāde veidota kā treniņnometne cilvēkam, kurš novēro sevi. Darbi ir kā ainas, kurās cilvēka prāts ierauga. Šīm ainām piemīt konteksts, naratīvs un vēsturiskais fons, tomēr tā nav patiesība. Tas ir kā treka lupatu zaķis sacīkšu sunim. Pavērojiet, kam prāts metīsies pakaļ. Tieši šajā brīdī jūs variet viņu pamanīt. Aplūkojiet šos izstrādājumus kā bronzas, ozolkoka gabalus, sajūtiet to formu un materialitāti. Mēģiniet nepiešķirt šai formai kādu citu nozīmi, izņemot to, kas tai piemīt kā formai.

Šie darbi ir izstādīti materiālos, kuriem, manuprāt, piemīt „gravitācija”, zināms patiesums savā struktūrā, to fizikālais stāvoklis man liekās mīlams, un kuri man ir tuvi – bronza, koks, vilna. Ideja par šo izstādes tēmu man radās 2011. un 2012. gadā, visi darbi tika izveidoti līdz 2014. gada pavasarim.”

Atgādināsim, ka mākslinieks Aigars Bikše piedalījās arī vairākos „Rīga 2014” programmas projektos – „Pieminekļu kari”, „ONSEN pirts” u. c.

0 komentāri

Komentāru nav