Latvijas filmām panākumi ārvalstu festivālos

Latvijas filmām panākumi ārvalstu festivālos
Publicitātes foto . Tbilisi Starptautiskais filmu festivāls
11-12-2014 A+ A-
Kamēr notiek Rīgas Starptautiskais kino festivāls un nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps”, Latvijas filmas guvušas panākumus arī ārvalstu festivālos. Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu” atvedusi trīs balvas no filmu festivāla Grieķijā, bet filmas „Modris” režisors Juris Kursietis godalgots Tbilisi filmu festivālā.

Jāņa Norda spēlfilma „Mammu, es tevi mīlu” ieguvusi trīs balvas Olimpijas Starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Grieķijā („Olympia International Film Festival for Children and Young People”).

Filma ieguvusi balvas kategorijās „Labākā spēlfilma” („Grand Prix”) un „Labākais scenārijs”. Savukārt filmas galvenā varoņa atveidotājs Kristofers Konovalovs saņēmis Grieķijas aktieru ģildes balvu kā labākais aktieris.

„Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris starp trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Viņš aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu. Lomās: Vita Vārpiņa, Kristofers Konovalovs un citi.

Savukārt filmas „Modris” režisors pagājušajā nedēļas nogalē Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā saņēmis „Sudraba Prometeja” balvu par labāko režijas darbu.

Tbilisi Starptautiskais filmu festivāls Gruzijā norisinās 15. reizi, tajā tiek pasniegtas divas galvenās balvas – „Zelta Prometejs” labākajai filmai un „Sudraba Prometejs” labākajam režisoram. Tbilisi filmu festivāla starptautiskās žūrijas priekšsēdētājs ir Marko Millers, filmu kritiķis, bijušais Venēcijas filmu festivāla direktors un daudzu godalgotu filmu producents.

Filma „Modris” ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Lomās Kristers Pikša, Rēzija Kalniņa un citi.

Abas filmas ir nominētas arī nacionālajai kino balvai „Lielais Kristaps” dažādās nominācijās, tostarp „Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”. „Lielā Kristapa” balvas tiks pasniegtas 11. decembrī.

0 komentāri

Komentāru nav