Eiropas Kinoakadēmijas balvas ceremonija TV ekrānos visā Eiropā

Eiropas Kinoakadēmijas balvas ceremonija TV ekrānos visā Eiropā
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Latvijas Nacionālā opera, kur 13. decembrī tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas
12-12-2014 English A+ A-
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu – 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā, kas norisināsies 13. decembrī Latvijas Nacionālajā operā, redzēs miljoniem televīzijas skatītāju visā Eiropā.

Ceremoniju tiešraidē Latvijas iedzīvotāji varēs vērot Latvijas Televīzijas 1. kanālā, kad jau no plkst. 19.05 sāksies Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijas ieskaņas raidījums. Ceremoniju tiešraidē varēs skatīties arī Zviedrijā, „SVT Flow” kanālā, Portugālē, RTP2 kanālā un Itālijā, EFFE kanālā, kā arī Eiropas Kinoakadēmijas oficiālajā interneta mājaslapā.

„Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas translācija pievērsīs Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai miljoniem televīzijas skatītāju uzmanību.

Tik liela Eiropas kino industrijas ļaužu koncentrācija Rīgā līdz šim vēl nav bijusi un jācer, ka Rīgas tikšanās un Rīgas starptautiskais filmu festivāls arī nākamajos gados būs viņu kalendāros,” uzsver nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

„2014. gads Latvijai un Rīgai ir bijis īpaši bagāts ar Eiropas un pat pasaules mēroga kultūras notikumiem, un mūsu kā sabiedriskā medija pienākums ir parādīt šos īpašos notikumus visiem Latvijas skatītājiem – neatkarīgi no to dzīves vietas, maciņa biezuma vai tautības. Rīga ne tikai nosaukumā, bet pēc būtības ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, un Latvijas Televīzija ar augstāko atbildību nodrošina saviem skatītājiem daudzpusīgu, krāšņu un operatīvu informāciju par visiem šiem īpašajiem notikumiem,” pauž Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Viņš papildina, ka Latvijas Televīzija jau vairākus gadus ir pārraidījusi Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju, taču šogad LTV ir kļuvusi par Eiropas „Oskara” pasniegšanas ceremonijas tehnisko producentu – televīziju, kas nodrošinās ceremonijas ieraksta procesu, ko translēs daudzās pasaules valstīs.

Ceremoniju ierakstā varēs redzēt prestižajā kultūras kanālā ARTE (Francija, Vācija, Austrija), kā arī vairāk nekā 38 pasaules valstīs, tostarp Čehijā, Itālijā, Albānijā, Nīderlandē, Grieķijā, Horvātijā, Polijā, Ukrainā, Lietuvā, Krievijā, Igaunijā, Ungārijā, Tadžikistānā, Uzbekistānā, Slovēnijā, Slovākijā un daudzās citās valstīs.

Savukārt mūsu portālā 13. decembrī no plkst. 18.00 būs iespēja sekot līdz teksta un foto tiešraidei, kurā varēs uzzināt ekskluzīvu papildus informāciju par Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju, tās aizkulisēm un norisi pirms un pēc oficiālās televīzijas tiešraides.

Savukārt jaunais „Lattelecom” kanāls „Kultūra 360TV” Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai pieslēgsies jau no plkst. 18.30, kad varēs sekot līdzi tiešraidei no sarkanā paklāja, ko komentēs modes mākslinieks Bruno Birmanis un kino jomas eksperts Māris Prombergs. Plkst. 19.30 būs skatāms raidījuma „Kino ziņas” īpašai izlaidums, kur kinokritiķe Dita Rietuma atgādinās par galvenajām Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētajām filmām, savukārt no plkst. 20.00 līdz 22.00 varēs tiešraidē skatīties balvu pasniegšanas ceremoniju, kas kanālā „Kultūra 360TV” tiks translēta oriģinālvalodā.

Ceremoniju vadīs Vācijas TV raidījumu vadītājs, veidotājs un režisors Tomass Hermanss (Thomas Hermanns). Izstrādājot ceremonijas scenāriju, slavenā vācu šova „Quatsch Comedy Club” radītājs sadarbojās ar Mariju fon Helandi (Maria von Heland).

Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: www.europeanfilmawards.eu.

27. Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums.

„Rīga 2014 programmas galvenais partneris ir „Lattelecom”, kas Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasākumos nodrošinās tehnoloģisko atbalstu. Eiropas Kinoakadēmijas balvas norises vietās būs pieejams „Lattelecom” bezmaksas WiFi, savukārt pasākumu fotogrāfu ērtībām tiks piedāvāts ērts un drošs datu uzglabāšanas un apmaiņas pakalpojums internetā „eDati”.

Savukārt leģendārā šokolādes fabrika „Laima” sarūpējusi īpaši saldu pārsteigumu Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominētajiem māksliniekiem un viesiem, dāvinot Laima šokolādes saldumus.

„Audi” un „Volkswagen” ir Eiropas Kinoakadēmijas viesu oficiālais auto.

Sniedzot atbalstu šā gada nozīmīgākajiem Eiropas kultūras notikumiem Latvijā, „ERGO” kā oficiālais „Rīga 2014” apdrošināšanas partneri dāvā apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem svētku programmas pasākumiem.

Auto nomas un līzinga uzņēmums „Sixt” ir Eiropas Kinoakadēmijas balvas oficiālais auto nomas partneris Latvijā, nodrošinot autotransportu balvas organizatoriem un viesiem.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija.

0 komentāri

Komentāru nav