Eiropas Kinoakadēmijas balvas Rīgā. Teksta tiešraide (arhīvs)

Eiropas Kinoakadēmijas balvas Rīgā. Teksta tiešraide (arhīvs)
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
13-12-2014 A+ A-
Latvijas Nacionālajā operā (LNO) sestdien, 13. decembrī, notiks viens no nozīmīgākajiem „Rīga 2014” programmas pasākumiem – 27. Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija. Jau no plkst. 18.00 piedāvajam sekot līdzi teksta tiešraidei mūsu portālā, uzzinot jaunumus no sarkanā paklāja un svinīgā notikuma LNO Lielajā zālē.

Plkst. 23.45 Beidzam teksta tiešraidi no Latvijas Nacionālās operas, kur 13. decembrī notika Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija. Pirmās fotogrāfijas no ceremonijas mūsu portālā šeit!

 

Plkst. 23.41 Atziņa preses konferencē: filmai „Ida” ir arī lielas iespējas saņemt „Oskaru” kā labākajai ārvalstu filmai.

 

Plkst. 22.53 Tikmēr Rīgas Latviešu biedrības nams jau gatavs ballei, uz kuru dosies nominanti, uzvarētāji un viesi.

 

Plkst. 22.45 Sākas jautājumu un atbilžu sesija preses centrā. Pirmais ierodas Stīvs Makvīns.

Plkst. 22.30 Pēc ceremonijas visi uzvarētāji tiek aicināti LNO Beletāžas zālē uz kopīgu foto ar spožajām statuetēm. Bet vēlāk preses konference un pirmās emocijas preses centrā LNO Jaunajā zālē.

 

Plkst. 22.22 Patiesības mirklis - „Ida”! Eiropas labākā filma. Polijas kino atdzimšana ir spoža.

 

Plkst. 22.15 Eiropas filmu nominācijas piesaka visu izvirzīto darbu pārstāvji.

 

Plkst. 22.06 „Tā ir dāvana – balva par mūža ieguldījumu. Es nekonkurēju ar citiem. Man ir žēl, ka saka – par mūža ieguldījumu. Jo tad ir sajūta, ka esmu visu jau pabeigusi. Varbūt saucam to par sasniegumu?! Es teiktu, ka esmu labi un uzticami kalpojusi kino. Visus šos gadus man ir bijuši labi aktieri, brīnišķīgi asistenti un inteliģenti operatori. Ja jūs jautātu, vai tas bija viegli, teiktu nē. Es gribēju būt māksliniece, bet man vairāk bija jāmeklē nauda saviem darbiem. Uzskatu, ka starp nominatiem būtu jābūt vairāk sievietēm,” emocionālā runā EFA pauda mūža balvas ieguvēja Aņese Varda.

Plkst. 22.03 Uz lielā ekrāna fragmenti no Aņeses Vardas filmām un intervijām. „Es nebiju daudz gājusi uz kino, tāpēc nebaidījos uzņemt savas filmas,” saka režisore. „Es mēģināju būt priecīga feministe, bet biju ļoti dusmīga,” tā Aņese Varda. LNO zālē stāvovācijas.

Plkst. 21.59 Eiropas Kinoakadēmijas priekšsēdētāja Agņeška Holanda nāk uz skatuves. Ceremonijas kulminācijā stāsts par franču „jaunā viļņa” režisori Aņesi Vardu.

Plkst. 21.54 Labākā Eiropas komēdija - „The Mafia Only Kills in Summer” („Mafija nogalina tikai vasarā”).

Plkst. 21.49 Dāņu aktieris Nikolajs Kosters-Valdau pasniedz balvu Eiropas aktrisei. Balva tiek Marionai Kotijārai, par lomu filmā „Divas dienas un viena nakts”. Viņa diemžēl uz ceremoniju nav ieradusies. Aktrise sūta ziņu: „Liels paldies par šo godu. Gribētu svinēt kopā ar jums Eiropas kino daudzveidību. Man ir bijusi iespēja ar savām varonēm atklāt dažādas kultūras. Mans sapnis ir pētīt cilvēkus. Kino ļauj izprast to, kas mēs esam. Man paveicās, ka brāļi Dardēni man deva tik dziļu un pamatīgu lomu.”

Plkst. 21.44 „„Idai” šis ir brīnišķīgs vakars,” saka vakara vadītājs Tomass Hermans. Arī preses centrā poļu žurnālisti paliek arvien saspringtāki.

Plkst. 21.37 Uz skatuves Eiropas kultūras galvaspilsētas vēstnieki Gustavs Terzens un Marta Selecka. Nominācijas piesaka Latvijas labākie – Mārtiņš Sirmais, „Skyforger”, alpīnists Kristaps Liepiņš un citi. „Peoples Choice Award” arī tiek filmai „Ida”.

Plkst. 21.30 Balvu labākajam Eiropas kino režisoram pasniedz leģenda un iedvesmotāja Līva Ulmane. Poļi atkal uzgavilē – balva tiek Pāvelam Pavlikovskim, filmas „Ida” režisoram.

 

 

Plkst. 21.16 Sarkanā paklāja galerija tagad mūsu portālā!

 

Plkst. 21.07 Un Eiropas aktieris ir ..... lieliskais Timotijs Spols par titullomu filmā „Mr. Turner” „Šī balva pieder arī režisoram Maikam Lī, brīnišķīgajiem aktieriem un citiem, ar ko sadarbojāmies filmas radīšanas laikā,” saņemot balvu, teica aktieris, ko zinām arī no filmām „Karaļa runa”, „Harija Potera” sērijām un citām.

 

Plkst. 20.56 Svinīgo ceremoniju muzikāli bagātina Latvijas čellu trio „Melo-M”.

Plkst. 20.50 Latviešu aktrise Rēzija Kalniņa pasniedz balvu labākajai animācijas filmai. Balva tiek filmai „The Art of Happines” („Laimes māksla”).

Plkst. 20.46 Labākā Eiropas dokumentālā filma - „Master of the Universe” („Visuma saimnieks”). Režisors Marks Bouders. „Tagad es saprotu, kas notiek ar cilvēkiem uz skatuves. Visas dokumentālās filmas bija ļoti spēcīgas un iedarbīgas. Es veltu šo balvu visiem nominētajiem režisoriem,” balvu saņemot, teica autors.

 

 

Plkst. 20.33 Nīderlandiešu aktrise Silvija Huksa pasniedz balvu Eiropas labākajam scenāristam. Poļi gavilē. Balvu saņem filma “Ida” un Pāvels Pavlikovskis.

Plkst. 20.30 “Kino ir iedarbīgs instruments, kas spēj mainīt dzīves. Mūsu atbildība ir ne tikai izklaidēt, bet arī runāt par cilvēciskuma idejām,” Stīvs Makvīns pieņemot balvu. Viņš balvu velta Žanam Vigo - „anarhistam, reālistam un mīlētājam”.

Plkst. 20.26 “Cilvēks, kurš neizvairās no grūtībām,” Vims Venders piesaka Stīvu Makvīnu. Režisors tiek godināts par sasniegumiem pasaules kino. Uz ekrāna fragmenti no filmām “Kauns”, “12 gadi verdzībā” un citām Stīva Makvīna kinolentēm.

 

Plkst. 20.23 Eiropas īsfilma - „The Chicken”.

Plkst. 20.19 Prix FIPRESCI saņem ukraiņu režisora Miroslava Slobošpickija filma zīmju valodā „Tribe” („Cilts”). Viņš balvu velta ikvienam aktierim filmā un kurlmēmo cilvēku kopienai.

Plkst. 20.06 Tiem, kuri nezina, esmu vācietis un atklāts gejs. Tā vakaru atklāj vadītājs, populārais vācu komediants Tomass Hermans.

 

Plkst. 19.50 Klātesošos uzrunā Agņeška Holanda un Vims Venders. Viņi savā runā piemin arī politisko situāciju pasaulē.

Plkst. 19.40 Ceremoniju uzsāk kultūras ministres Daces Melbārdes runa. Viņa saka, ka Latvija ir pagodināta uzņemt šo ceremoniju. Tā pierāda Eiropas cilvēku radošumu. „Lai šis vakars mums visiem ir neaizmirstams,” novēl ministre. Ceremoniju atklāj arī Rīgas mērs Nils Ušakovs. Viņš saka lielu paldies visiem cilvēkiem, kuri tik smagi strādājuši, lai sapnis piepildītos un Rīga kļūtu par Eiropas kino galvaspilsētu.

Plkst. 19.32 Viesi pulcējas zālē. Ieskaņā pazīstamā dokumentālista Herca Franka filma „Par 10 minūtēm jaunāks”.

Plkst. 19.29 Uz sarkanā paklāja - arī šā gada mūža balvas ieguvēja, franču „jaunā viļņa” pioniere, režisore Aņese Varda.

Plkst. 19.27 Tikmēr LNO foajē pulcējas dažādu jomu kino mākslinieki. Viņi izbauda šampanieti un Latvijas saldumu ražotāja „Laima” sarūpētos našķus.

Plkst. 19.25 Patlaban uz sarkanā paklāja britu režisors Stīvs Makvīns. Filmas „12 gadi verdzībā” autors Rīgā saņems balvu par eiropiešu sasniegumiem kino mākslā.

Plkst. 19.21 Gustavs Terzens un Marta Selecka pasniegs skatītāju jeb „Peoples Choice Award”.

Plkst. 19.17 Uz sarkanā paklāja šobrīd ceremonijas īpašā viešņa, norvēģu aktrise un režisore Līva Ulmane. Viņa jau vairākas dienas uzturas Rīgā, lai tiktos ar skatītājiem, sniegtu intervijas un prezentētu savu jaunāko filmu „Jūlijas jaunkundze”.

Plkst. 19.13 Latvijas Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma intervijā LTV saka: „No šīs EFA ceremonijas esam visu ieguvuši. Ir noticis tik daudz.” Viņa uzsver nenovērtējamo Eiropas kino grandu klātbūtni lekcijās un pieredzes apmaiņā. Īpašās LTV reportāžas no Latvijas Nacionālās operas skaties arī internetā.

Plkst. 19.04 Īpaši gaidīts tiek latviešu dokumentālā kino vecmeistars Ivars Seleckis, kurš ieradies uz ceremoniju ar savu dzīvesbiedri Maiju Selecku. Abi nupat saņēmuši nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” balvu par mūža ieguldījumu Latvijas kino. Ivars Seleckis ir vienīgais latviešu režisors, kurš saņēmis Eiropas Kinoakadēmijas balvu par savu filmu „Šķērsiela”.

Plkst. 19.01 Sarkanā paklāja spožumu izbauda arī „Rīga 2014” mākslinieciskā padome. Uģis Brikmanis ieved Baltajā namā Gundegu Laiviņu un Solvitu Kresi.

Plkst. 18.59 Ne mazāk svinīga atmosfēra, šampanietis un sarkanais paklājs arī kinoteātrī „Splendid Palace”, kur tiešraidē uz lielā ekrāna ceremoniju vēros Latvijas kino darboņi, kā arī kino fani.

 

Plkst. 18.53 Viesus sagaida arī nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, režisore Agņeška Holanda un Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktore Mariona Dēringa.

Plkst. 18.49 Uz sarkanā paklāja mirdz arī latviešu zvaigznes. Ieradusies aktrise un režisore Rēzija Kalniņa. Viņa izpelnās lielu preses uzmanību, sniedz intervijas. Arī viņa kāps uz skatuves, lai apbalvotu kādu no nomināciju uzvarētājiem.

Plkst. 18.46 Uz sarkanā paklāja arī Latvijas skatītājiem labi zināmais austriešu aktieris, seriāla „Komisārs Reksis” galvenās lomas atveidotājs Tobiass Moreti. Viņš būs viens no tiem, kas kāps uz skatuves, lai pasniegtu balvu kādā no nominācijām.

Plkst. 18.44 Ieradusies arī Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde. Ceremonijā klāt būs arī Igaunijas, Lietuvas, Austrijas un Kosovas kultūras ministri.

Plkst. 18.39 Eiropas kino zvaigžņu parāde uz sarkanā paklāja turpinās. Aktieri un aktrises pozē fotogrāfiem, kā arī iemūžina sevi „selfijos”. Vairāki sniedz intervijas Latvijas un ārvalstu medijiem.

 

Plkst. 18.31 Uz sarkanā paklāja arī Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš ar kundzi, aktrisi Zani Daudziņu, kā arī pirms pāris dienām ar „Lielo Kristapu” godalgotais latviešu kinorežisors Jānis Nords. Viņu pavada producente Alise Ģelze.

Plkst. 18.25 Viesus uz sarkanā paklāja sagaida vakara vadītājs, vācu komiķis Tomass Hermans.

Plkst. 18.21 Uz sarkanā paklāja arī latviešu teātra un kino dāmas Indra Briķe un Olga Dreģe.

Plkst. 18.20 Atgādinām, ka sarkanais paklājs „Lattelecom” kanālā „Kultūra 360tv” no plkst. 18.30.

Starp balvu pasniedzējiem arī „Rīga 2014” raidījuma „Dzintara pusē” vadītāji Gustavs Terzens un Marta Selecka.

 

#ZiemeļuPuse „black tie” style #efa2014

A photo posted by @martaselecka on

Plkst. 18.10 Eiropas kinozvaigznes viena pēc otras piebrauc pie Latvijas Nacionālās operas. Kā viens no pirmajiem pa sarkano paklāju uz svinīgo pasākumu ierodas kinorežisors un Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss. Tradicionāli viņš sagaida viesus ceremonijas norises vietā.

Plkst. 17.50 Labvakar, sākam teksta tiešraidi no Latvijas Nacionālās operas, kur šovakar tiek pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. No plkst. 18.00 sarkanais paklājs, svinīgās ceremonijas sākums plkst 20.00.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem sociālajos tīklos “Facebook” un “Twitter”, kā arī pašiem komentēt nominācijas, uzvarētājus un filmas, lietojot #efa2014.

Atgādinām, ka ceremonijas tiešraide būs vērojama arī kinoteātrī „Splendid Palace”, kā arī Latvijas Televīzijā no plkst. 20.00. Īpašas reportāžas no sarkanā paklāja, intervijas un komentāri Latvijas Televīzijā gaidāmi jau no plkst. 19.05. Tāpat ceremoniju tiešraidē varēs vērot arī „Lattelecom” kanālā „Kultūra 360tv”.

 

0 komentāri

Komentāru nav