Sākas ikgadējais Mākslas akadēmijas gadatirgus „Jarmarka”

Sākas ikgadējais Mākslas akadēmijas gadatirgus „Jarmarka”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
15-12-2014 A+ A-
Viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija „Jarmarka” - norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) no 17. līdz 30. decembrim, pavēstīja organizatoru pārstāvji.

Gadatirgū  būs iespēja apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 mākslinieku darbus – gleznas, vides un interjera priekšmetus, rotas, apģērbus un dažādu citu veidu mākslas eksponātus. Divpadsmitās Jarmarkas koncepts ir „Mākslas kokteilis”, kas norāda uz dažādību piedāvātajā sortimentā.

Kopumā Jarmarkā iespējams aplūkot un iegādāties vairāk nekā 10 000 mākslas vienību, ko radījuši jaunie mākslinieki un LMA pasniedzēji – sabiedrībā jau atzīti meistari. Domājot par apmeklētāju ērtībām, šogad būs pieejams arī  bankomāts.

„Jarmarka” apvieno trīs virzienus. Tā ir vērienīga izstāde, kur mākslas mīļotāji var aplūkot mākslinieku jaunākos veikumus. Tas ir gadatirgus – jebkuru izstādes darbu ir iespējams iegādāties kā dāvanu svētkos gan sev, gan draugiem. Tāpat „Jarmarka” ir labdarības akcija, kas studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildus ienākumus studijām un materiālu iegādei, rast iespēju tikt pamanītiem un noorganizēt personālizstādes. Daļa „Jarmarkas” ienākumu tiek ziedota LMA jūgendstila ēkas – aulas un citu telpu vēsturisko sienu gleznojumu, koka apdares un vitrāžu – restaurācijai un oriģinālās substances saglabāšanai.

Šo divpadsmit gadu laikā „Jarmarka” kļuvusi par iecienītu notikumu, un kopumā to šajos gados apmeklējuši teju 25 000 interesentu. Organizatori norāda, ka: „mākslas pietiks visiem un visām gaumēm. Izstādes laikā ekspozīcija pastāvīgi tiek papildināta ar jauniem darbiem, kas tiek izlikti pārdoto vietā. Ik gadu pārdodam vairāk nekā pusi no izstādītajiem mākslas darbiem. Turklāt šā gada „Jarmarkas” nosaukums „Mākslas kokteilis” iekļauj ideju par dažādajiem mākslas veidiem un tehnikām, māksliniekiem un pasākuma svētku noskaņu.”

„Jarmarku” organizē pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija”, Latvijas Mākslas akadēmija, biedrība Kultūras perons un mākslas interneta veikals Mākslas perons.

Ikviens interesents ir laipni aicināts bez maksas baudīt īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties mākslas darbus.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00. No 24. līdz 26. decembrim – brīvdienas.

0 komentāri

Komentāru nav