„Lielā Kristapa” statuete ceļos arī uz Itāliju

„Lielā Kristapa” statuete ceļos arī uz Itāliju
Filmas „Klusā dzīve” publicitātes foto
15-12-2014 A+ A-
Latvijas nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” statuete ceļos arī uz Itāliju pie filmas „Klusā dzīve” režisora Umberto Pazolīni, pavēstīja Rīgas Starptautiskā kino festivāla sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Beķeris.

Jau ziņots, ka balva pirmo reizi tika piešķirta kādai no Eiropas filmām, ko noteica skatītāju balsojumā kinoteātros Rīgas Starptautiskā kino festivāla seansu laikā. Skatītāji balvu izvēlējās piešķirt U. Pazolīni filmai „Klusā dzīve” („Still Life”).

U. Pazolīni jaunākā filma tika demonstrēta Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā. Filmas autors, itāliešu producents un režisors Umberto Pazolini (1957) plašu starptautisku uzmanību iemantojis kopš 1997. gada, kā filmas “Visu vai neko” producents. Līdz tam viņš strādājis kā investīciju baņķieris Lielbritānijā.

Filmas „Klusā dzīve” galvenā varoņa Džona Meja amata pienākums ir atrast vientulībā mirušu cilvēku piederīgos. Lai paveiktu savu darāmo, viņš ir līdz apsēstībai rūpīgs. Tikai tad, kad visas iespējas izmēģinātas, Džons rīko bēres saviem aizmirstajiem klientiem. Viņš izvēlas mūziku un saraksta bēru runas, kuras dzirdēs tikai viņš pats. Viņa dzīve ir mierīga, rāma un sakārtota līdz brīdim, kad miris tiek atrasts pavecs alkoholiķis vārdā Billijs.

Jau ziņots, ka 11. decembrī „Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonijā triumfējusi režisora Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu”, saņemot balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Filma bija nominēta piecās kategorijās. Latviešu kino augstāko apbalvojumu kā labākais spēlfilmas režisors saņēma režisors Jānis Nords un balvu kā Labākā aktrise galvenajā lomā – Vita Vārpiņa. Filma saņēma arī skatītāju simpātiju balvu.

Festivālam „Lielais Kristaps” tika pieteiktas 98 filmas, no kurām konkursā iekļuva 34. Pirmo reizi festivāla vēsturē kino darbus vērtēja starptautiska žūrija. Tās sastāvā bija Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvis Bruno Aščuks, Kinooperatoru ģildes pārstāvis Valdis Eglītis, FIPRESCI Latvija pārstāve Uzulniece, režisori Jānis Streičs, Andis Mizišs, animācijas režisore Roze Stiebra un trīs ārvalstu viesi – filmu kritiķe Elena Stishova no Krievijas, kino žurnālists Jans Šulcs-Ojala no Vācijas, kā arī kino teorētiķis un Norvēģijas filmu institūta pārstāvis Jans Eriks Holsts.

Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps” šogad pirmo reizi bija daļa Rīgas Starptautiskā kino festivāla, kas norisinājās no 2. līdz 12. decembrim.

0 komentāri

Komentāru nav