Latvijas filmas „Lattelecom” televīzijas kanālā „Kultūra 360TV”

Latvijas filmas „Lattelecom” televīzijas kanālā „Kultūra 360TV”
Publicitātes foto . Kadrs no Olafa Okonova filmas „Teritorija. Vija Celmiņš”
Eiropas kino invāzija Latvijā pierimusi, „Lielā Kristapa” balvas sadalītas, bet jaunais „Lattelecom” televīzijas kanāls „Kultūra 360TV” turpina darbu, demonstrējot gan Latvijas filmas un paplašinātas sarunas par tām, gan nodibinājuma „Rīga 2014” inspirētas norises, kam šonedēļ ir īpašs sakars ar kino.

16. decembrī būs skatāma ukraiņu izcelsmes Eiropas pilsoņa Sergeja Lozņicas spēlfilma „Miglā” (2013), kas filmēta Latvijā un saņēmusi FIPRESCI balvu Kannu kinofestivālā. Pasaules elpu šīs nedēļas programmai piešķir ne tikai Vudija Allena un Larsa fon Trīra filmas, bet arī Olafa Okonova „Teritorija. Vija Celmiņš” (2013, programmā 18. decembrī), Ilonas Brūveres „Versija Vera” (2010, programmā19. decembrī), Dāvja Sīmaņa „Valkyrie Limited” (2010, programmā 20. decembrī).

Kanāls „Kultūra 360TV” šonedēļ demonstrē arī nopietnu ieskatu režisora Ivara Zviedra radošajā darbībā – pilnmetrāžas filmu „Bēgums” (2009) par latviešu viesstrādniekiem Īrijā, atraktīvu skici par kori „Kamēr” (toreiz vēl diriģenta Māra Sirmā vadībā) un kopā ar Inesi Kļavu veidoto atraktīvi melno dokumentālo stāstu „Eksāmens” (2004).

Savukārt sestdien, 20. decembrī, gandrīz visu dienu piepilda daudzveidīga animācijas filmu programma.

Netieša saistība ar kinopasauli ir īpaša žanra kinorežisores Ilonas Brūveres šovu sērijai „Dāmu paradīze”, kas iekļauts kanāla „Kultūra 360TV” programmā un ir „Rīga 2014” programmas notikums. Katru dienu līdz 2. janvārim kanālā ir arī iespēja sekot līdzi Kino ziņām, ko veido ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris, atrast aizraujošus notikumus „Rīga 2014” projektu videoarhīvā un skatīties Eiropas labākās filmas.

Kanāls „Kultūra 360TV” ir kopīgs projekts, kuru veido „Lattelecom”, nodibinājums „Rīga 2014”, Nacionālais Kino centrs un producentu kompānija „ON AIR Studios”. Latvijas kinomākslai tas ir milzu solis pretī skatītājam, pirmoreiz tik plaši un strukturēti izmantojot jauno tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Kanāls „Kultūra 360TV” ir pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez papildu maksas visās „Lattelecom” televīzijas platformās visā valsts teritorijā – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV, gan datorā, gan viedtālrunī. Izvēloties interneta televīziju, skatītājam „Lattelecom” sadaļā „TV tiešraides” jāmeklē „Kanāls 360TV” un jāautorizējas ar e-pasta adreses vai „Facebook” profila palīdzību.

0 komentāri

Komentāru nav