LMC aicina uz diskusiju par mākslas kritiku

LMC aicina uz diskusiju par mākslas kritiku
F64 . Mākslas kritiķe un kuratore Inga Šteimane
16-12-2014 A+ A-
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā otrdien, 16. decembrī, plkst. 18.30 notiks diskusija „Kritiķa loma laikmetīgās mākslas atspoguļošanā”, informēja Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Santa Mičule.

Sarunā piedalīsies kuratore, kritiķe Inga Šteimane, ceturtās „Artishok” biennāles kuratore Šelda Puķīte, kā arī kritiķi Pēteris Bankovskis, Aiga Dzalbe, Jana Kukaine un Vilnis Vējš. Diskusiju vadīs kuratore Līga Lindenbauma.

„Kā savu vietu mākslas procesos redz paši kritiķi un kā viņi raksturo savas jomas specifiku? Kā atšķiras kritiķa teksti, ja to autors pārstāv mākslas zinātnes, filozofijas vai mākslinieka pozīciju? Vai mākslas kritikai ir jāmainās, reaģējot uz aktuālo mākslas procesu transformāciju, un vai tas atsevišķos gadījumos jau nav noticis, bet vienkārši palicis nemanīts?” jautās diskusijas dalībnieki.

Diskusija notiek cikla „Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” laikā, kas reizi mēnesī norisinās Laikmetīgās mākslas centrā. Tajā tiek aplūkoti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties definēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju. Diskusijās tiek runāts par izglītības, mediju, kultūrpolitikas, kā arī kritiķu, kuratoru un izstāžu iekārtotāju nozīmi laikmetīgās mākslas uztverē.

Cikla diskusijā „Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?”, kura norisinājās 21. oktobrī un kurā par Latvijas mākslas procesiem tika diskutēs kopā ar mākslas mediju redaktoriem, portāla „Arterritory” galvenā redaktore Daiga Rudzāte kā vienu no mediju vides problēmām norādīja profesionālu mākslas kritiķu trūkumu.

Diskusiju ciklu vada kuratore Līga Lindenbauma. No 2004. gada līdz 2007. gadam strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā, no 2011. gada līdz 2013. gadam vadot Tukuma Mākslas muzeju un patlaban kūrējot izstādes Mūkusalas Mākslas salonā, Lindenbauma vienmēr ir centusies atrast saikni un veicināt dialogu starp noslēgto mākslas vidi un izstāžu esošajiem un potenciālajiem apmeklētājiem.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs atrodas Rīgā, Alberta ielā 13.

0 komentāri

Komentāru nav