Izstādē „Tutanhamona dzintars” – programmas ģimenēm ar bērniem

Izstādē „Tutanhamona dzintars” – programmas ģimenēm ar bērniem
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . „Faraonu darbnīca” izstādē „Tutanhamona dzintars”
16-12-2014 A+ A-
„Rīga 2014” programmas izstādē „Tutanhamona dzintars”, kas mākslas muzejā „Rīgas Birža” ir skatāma līdz 25. janvārim, tiek piedāvāta arī iespēja mazākajiem izstādes apmeklētājiem uzzināt vairāk par Senās Ēģiptes kultūru un sadzīvi.

Ģimenēm, nākot uz izstādi, ir iespēja to apskatīt, izmantojot bezmaksas ģimenes ceļvedi „Faraonam pa pēdām”. Šādā veidā vecākiem ar bērniem ir iespējams tuvāk iepazīt interesantākos Senās Ēģiptes mākslas darbus un ar uzdevumu palīdzību padarīt izstādes apmeklējumu vēl aizraujošāku. Ģimenes ceļvedi ir iespējams saņemt bezmaksas muzeja kasē, apmeklējot izstādi vai arī iepriekš lejupielādējot un izdrukājot to no muzeja mājaslapas.

Šo ceļvedi izstādes veidotāji īpaši aicina izmantot ģimenēm ar bērniem pirmsskolas un sākumskolas vecumā.

Izstādes apmeklējuma laikā ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Senās Ēģiptes kultūru īpaši veidotā spēlē „Senā Ēģipte: kapeņu pētnieks” ģimenēm ar bērniem un skolēniem. Spēle radīta, lai aizraujošā veidā palīdzētu muzeja jaunākajiem apmeklētājiem iepazīties ar Senās Ēģiptes kultūru. Tajā ir redzami priekšmeti, kas saistīti ar Senās Ēģiptes aizkapa pasauli. Spēlētājam jāpēta kapenēs atrodamie priekšmeti un jāpārbauda savas zināšanas, lai kļūtu par īstu kapeņu pētnieku. Spēle atrodama izstādes noslēgumā – muzeja lasītavā!

Izstādē ir pieejama vēl viena spēle „Vārti uz Ēģipti”, kas ir interesanta gan vecākiem, gan bērniem. Spēles „Vārti uz Ēģipti” spēlētājs, uzliekot 3D brilles, var ne tikai aplūkot Senās Ēģiptes mākslas priekšmetus, bet arī pētīt un pat virtuāli „pieskarties” tiem ar savu kustību palīdzību. Tas ir virtuāls ceļojums pa noslēpumaino valsti Nīlas ielejā, iepazīstot vietas, no kurām ir nākuši Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošie Senās Ēģiptes mākslas objekti. Īpašu izbrīnu spēlētājam sagādās tikšanās ar personu, kas dzīvojusi 10. gadsimtā pirms mūsu ēras, – Latvijā vienīgā Senās Ēģiptes mūmija beidzot ir ieguvusi sejas vaibstus.

Lai paspilgtinātu izstādes apmeklējumu muzejs piedāvā apmeklēt arī radošās „Faraonu darbnīcas” ģimenēm ar bērniem 20. decembrī un 10. janvārī, plkst. 13.00.

Senās Ēģiptes mākslas priekšmeti glabā daudz dažādu noslēpumu, kurus darbnīcas laikā var atklāt kopā ar muzejpedagogu.

Pēc izstādes izpētes darbnīcas dalībnieki var sev pagatavot ēģiptiešu galvas un kakla rotas, kas radītas, iedvesmojoties no muzejā apskatāmās Senās Ēģiptes mūmijas koka sarkofāga dekora. „Faraonu darbnīcu” darba dienu rītos ir iespēja apmeklēt arī pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņām un sākumskolas klasēm, iepriekš piesakoties pa tālruni: 67357534 vai e-pastu kristine.milere@lnmm.lv (dalības maksa: 1,42 eiro vienai personai un uz katriem 10 bērniem vienam audzinātājam ieeja bez maksas kā grupas vadītājam).

Aizraujošs pasākums gan pieaugušajiem, gan bērniem ir auduma apdrukas darbnīca „Ēģiptes raksti”, kas notiks 3. janvārī plkst. 13.00. Darbnīcas dalībnieki var pagatavot individuālu un stilīgu apģērbu sev vai oriģinālu dāvanu draugam ar Senās Ēģiptes mākslas priekšmetu reprodukcijām sietspiedes tehnikā. Līdzi jāņem gaišs kokvilnas audums vai apģērba gabals apdrukai. Darbnīcu iespējams pieteikt arī sev vēlamā laikā muzeja darba laika ietvaros grupām no pieciem cilvēkiem, iepriekš piesakoties pa tālruni: 67357534 vai e-pastu kristine.milere@lnmm.lv (dalības maksa: 2,85 vienai personai).

Gatavojoties izstādes apmeklējumam vai arī pēc tā, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas un atsauktu atmiņā muzeja apmeklējuma spilgtākos brīžus, var izmantot krāsojamās lapas ar Senās Ēģiptes mākslas darbiem. Krāsojamajās lapās redzams muzejā apskatāmais Baltijā vienīgais mūmijas sarkofāgs, šabti figūriņa un viens no Senās Ēģiptes pazīstamākajiem simboliem – skarabejs. Lai ļautos krāsošanas priekam lejupielādē krāsojamās lapas šeit!

Atgādinām, ka mākslas muzejs „Rīgas Birža” ir draudzīgi arī pašiem mazākajiem. Muzejā ir pieejams lifts, līdz ar to visus stāvus var apmeklēt ar bērnu ratiņiem, tāpat arī muzejā ir pieejamas zīdaiņu pārtinamās vietas.

Izstāde „Tutanhamona dzintars” atklāj leģendu par Baltijas dzintaru uz Tutanhamona krūtīm. Pēc baltiešu domām, tas varētu būt Baltijas dzintars, Saules akmens, kas sargā faraona ķermeni. Izstādē ir apskatāmi Senās Ēģiptes mākslas priekšmeti no Baltijas valstīm, kur paralēli eksponētais arheoloģiskais dzintars akcentē senos dzintara tirdzniecības ceļus. Izstādes turpinājums trešajā stāvā veido tēlainas asociācijas ar kapeņu ejām, kas aizved izstādes apmeklētāju pie vienīgās Senās Ēģiptes mūmijas Latvijā.

0 komentāri

Komentāru nav