„Rīga 2014” nodos stafeti Plzeņai un Monsai

„Rīga 2014”  nodos stafeti Plzeņai un Monsai
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
Eiropas kultūras galvaspilsētas gads Rīgā noslēgsies, nododot titulu 2015. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām – Čehijas pilsētai Plzeņai (Pilzenei) un Beļģijas pilsētai Monsai. Šajās pilsētās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklās 2015. gada 17. un 24. janvārī.

„Rīgu par Eiropas kultūras galvaspilsētu padara rīdzinieki un visi Latvijas iedzīvotāji, un šogad katrs no mums savā ziņā ir bijis kultūras darbinieks. 2014. gada noslēgumā vēlos pateikt katram Latvijas iedzīvotajam PALDIES! Paldies, ka piedalījāties, un paldies, ka aktīvi iesaistījāties Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu veidošanā. „Rīga 2014” nebeidzas, Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu tālāk nesīs jau nākamās pilsētas, apliecinot kultūras nozīmīgumu un tās lielo, pozitīvo spēku,” pauž nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Tāpat nodibinājums „Rīga 2014” aicina iedibināt jaunu tradīciju – katru gadu izvirzīt kādu Latvijas pilsētu par Latvijas Kultūras galvaspilsētu.

Tas ne vien dotu pozitīvu impulsu kādai konkrētai Latvijas reģiona pilsētai, bet arī nodrošinātu spēcīgu kultūras projektu attīstību, veicinātu pašmāju un ārvalstu tūristu skaita pieaugumu reģionā, vienlaikus „sildot” Latvijas ekonomiku. Labs piemērs šogad ir „Rīga 2014” partnerpilsēta Sigulda, kas ar īpašo kultūras programmu ir veicinājusi lielāku tūristu skaita pieaugumu un padarījusi vēl kvalitatīvāku kultūras dzīvi visā reģionā.  Par Siguldas kultūras notikumiem 2014. gadā lasi šeit!

Vairāki „Rīga 2014” programmas projekti turpināsies arī 2015. gadā. Līdz 10. janvārim salonā „Xcelsior” (Kalnciema ielā 37, Rīgā) ir skatāma Latvijas dizaina priekšmetu kolekcija „Earthworks”, bet līdz 14. janvārim Rīgas Mākslas telpā - mākslinieces Aijas Bley personālizstāde „Mīlestības stāsti”. Līdz 2015. gada 18. janvārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā ir atvērta izstāde „Neparastās mežģīnes”. Mākslas muzejā „Rīgas Birža” līdz 25. janvārim ir pieejama izstāde „Tutanhamona dzintars”. Savukārt līdz 31. janvārim var pagūt apskatīt Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādi „ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Plan du Film un citi scenāriji”.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes laikā – 2015. gada pirmajā pusē – turpināsies projekti, kas aizsākti Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā:

Latvijas prezidentūras ES Padomē viesi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā varēs apskatīt „Rīga 2014” izstādi „1514. Grāmata. 2014”. Līdz 2015. gada 1. martam Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skatāma izstāde „Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”. Savukārt Rīgas Kino muzejā līdz 2015. gada 5. aprīlim – izstāde „Kino trofejas”. Latvijas Dabas muzejā ir apskatāma pastāvīgā ekspozīcija „Dzintars laiku lokos”. Jau ziņots, ka „Rīga 2014” programmā tapušā Artūra Maskata opera „Valentīna” 2015. gada maijā būs skatāma Berlīnes Vācu operā.

„Rīga 2014” mākslinieciskā padome un nodibinājums “Rīga 2014” pateicas visiem projektu, pasākumu, radošo un pilsonisko iniciatīvu realizētājiem un sadarbības partneriem par kopīgo darbu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas realizēšanā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav