„Gaidot...(Kādas idejas arheoloģija)!” lekcija. Tiešraide piektdien

„Gaidot...(Kādas idejas arheoloģija)!” lekcija. Tiešraide piektdien
Publicitātes foto . Mākslinieks Miroslavs Balka
Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā korpusā 19. decembrī plkst. 18.30 notiks piektā un noslēdzošā lekcija „Rīga 2014” programmas ciklā „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)!”. Piedāvājam sekot līdzi lekcijai tiešraidē mūsu portālā.

Šoreiz lekcijā, ko rīko „kim?” Laikmetīgās mākslas centrs viesosies poļu mākslinieks Miroslavs Balka (Mirosław Bałka) un „Tate Liverpool” muzeja galvenā kuratore Kasja Redziša (Kasia Redzisz) sarunā par darbu pie „Otwock” – projekta, kas pievēršas attiecību starp mākslas, telpvietas un lokalitātes pētīšanai.

Sarunai noslēdzoties, lektori atbildēs uz auditorijas jautājumiem. Pasākums norisināsies angļu valodā ar tulkojumu latviski. Ieeja – bez maksas.

„Otwock” ir vārds ar dubultnozīmi. Tas norāda gan uz tēlnieka Miroslava Balkas dzimto pilsētu Otvocku, Polijā, gan uz viņa bērnības māju, kuru mākslinieks ir pārvērtis studijā. „Otwock” – studija – ir kalpojusi par iemeslu pārdomām par attiecībām starp mākslu un vietu, kur tā tiek radīta. Arī Otvocka – pilsēta – ir kļuvusi par mākslinieka darba telpas paplašinājumu, par neatņemamu tās daļu.

„Otwock” mākslas projekts ir vingrinājums veikt kādas vietas subjektīvu pierakstu, kura ietvaros pieaicinātie mākslinieki, kuratori un rakstnieki strādā ar šo jauno – atrasto kontekstu. Izmantoto metodi vislabāk raksturo frāzes „vietas-piesaistīts” (site specific) un „vietas-atbildīgs”, „vietas-reaģējošs” (site responsive).

„Otwock” projektā līdz šim piedalījušies māksinieki: Lara Almarsegi (Lara Almarcegui), Marks Kamils Kaimovičs (Marc Camille Chaimowicz), Takita Dīna (Tacita Dean), Joss De Groiters (Jos de Gruyter) un Haralds Taiss (Harald Thys) Anna Molska (Anna Molska), Katarīna Marževska (Katharina Marszewski), Šarlote Mosa (Charlotte Moth), Blažejs Pindors (Błażej Pindor), Luks Tīmans (Luc Tuymans) un Aleksandra Vališevska (Aleksandra Waliszewska).

„Otwock” īsteno Miroslavs Balka un „Open Art Projects”, projekta kuratore ir Kasja Redziša.

0 komentāri

Komentāru nav