Iznācis pēdējais šā gada žurnāls „Teātra Vēstnesis”

Iznācis pēdējais šā gada žurnāls „Teātra Vēstnesis”
Publicitātes foto
20-12-2014 A+ A-
Klajā nācis ceturtais šā gada „Teātra Vēstnesis” numurs. Kamēr abonēšanas kampaņa iet pilnā sparā un visi kultūrai un mākslai veltītie izdevumi var pastāvēt, ja Latvijas iedzīvotāji tos abonē un iegādājas, „Teātra Vēstnesis” savā jaunajā numurā piedāvā pārskatu par rudens periodu Latvijas teātros un ārpus tās.

Žurnāla tēma veltīta visas pasaules laikmetīgā teātra stūrakmenim – Staņislavska sistēmai, kas šogad kļuvusi 100 gadus veca un piedzīvo pamatīgu atjaunotni gan rietumos, gan austrumos, gan, protams, Latvijas teātra augstskolā. Žurnālā savu viedokli par šo metodi pauž Māra Ķimele, Alvis Hermanis, Pēteris Krilovs, Mihails Gruzdovs, Indra Roga, kā arī jaunie režisori Reinis Suhanovs un Vladislavs Nastavševs. Līdzās praktiķu viedoklim arī pārskats par Staņislavska sistēmu mūsdienu Krievijas un Kanādas teātra skolās, kā arī fragments no Ādolfa Šapiro jaunākās grāmatas.

Izrāžu apskatā par diviem „Provinces anekdošu” iestudējumiem VDT un JRT, Dailes teātra „Bovarī kundzi”, jaunāko Džilindžera izrādi Liepājā „Žanna”, Mārtiņa Eihes „Romeo un Džuljetu” VDT, Nacionālā teātra „Miglu” un „Šengenas zonas spožums un posts” un citiem.

Interviju ciklā mākslinieks sarunājas ar mākslinieku Inesi Kučinsku uz sarunu aicinājusi viņas jaunā kolēģe Anete Berķe (kura nule kā saņēmusi „Spēlmaņu nakts” balvu), pārējie interviju varoņi - Nacionālā teātra sezonas aktieris Nr. 1 Ivars Kļavinskis un JRT aktrise Maija Apine, savukārt Edīte Tišheizere Gunas Zariņas pārdomas pierakstījusi, aktrisei vadot automašīnu maršrutā Valmiera – Rīga. Tā teikt – „road movie”.

Rubrikā „Vārds teātra cilvēkiem” – Elmārs Seņkovs, kurš dalās režisora izjūtās, uzsākot jaunas izrādes pirmo mēģinājumu, Jekaterina Frolova, kuras temperaments jūtams pat rakstītās rindās, kā arī Mihails Samodahovs un Velta Skurstene.

Ieraudzīt leģendārās teātra personības Viju Artmani un Veru Baļunu kolorītos portretos palīdzēs Maijas Svarinskas un Ritas Melnaces raksti. Un, protams, ieskats ārzemju un Baltijas teātrī.

Žurnāls iznāk ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumu. Žurnālu „Teātra Vēstnesis” var nopirkt Latvijas teātros, „Narvesen” kioskos un J. Rozes grāmatnīcās, kā arī to ir iespējams abonēt – Latvijas Pasts abonēšanas Nr. 2312.

0 komentāri

Komentāru nav