Svētku nedēļa ar Latvijas kino kanālā „Kultūra 360TV”

Svētku nedēļa ar Latvijas kino kanālā „Kultūra 360TV”
Publicitātes foto . Kadrs no Viestura Kairiša dokumentālās filmas „Pelikāns tuksnesī”
21-12-2014 A+ A-
2014. gada nogalē jēdziens „pavadīt svētkus pie televizora” iegūst jaunu un kvalitatīvu saturu, jo „Lattelecom” televīzijas jaunais kanāls „Kultūra 360TV” piedāvā īpašu Latvijas filmu un citu kultūras norišu koncentrātu tieši Ziemassvētku brīvdienās.

Simbolisku startu svētku gaidīšanai kanāla „Kultūra 360TV” programmā dod režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma „Svētku anatomija” (2005. g., programmā – 22. decembrī), atklājot svētku veidošanas mehānismu kā daudzkrāsainu kamolu, kurā savijas dažādi strādīgu roku darināti pavedieni, līdz beidzot vainagojas krāšņā svētku uguņošanā. Tieši tāpat no daudzkrāsainām personībām un parādībām šajā nedēļā Latvijas filmas veido valsts tēlu visplašākajā šķērsgriezumā.

Te ir gan enerģisks jaunietis („Kā tev klājas, Rūdolf Ming?”, 25. decembrī) un pasaulē atzīta māksliniece („Teritorija. Vija Celmiņš”, 25. decembrī), gan slavens sportists (Mārtiņš Rubenis filmā „Loengrīns no Varka Kru”, 26. decembrī) un vienkārša lauku sieva („Bekons, sviests un mana Mamma”, 27. decembrī), gan nupat „Lielajā Kristapā” starp dokumentālajām filmām visvairāk apbalvotā Viestura Kairiša Latgales glezna „Pelikāns tuksnesī” (27. decembrī), gan Lailas Pakalniņas režijas paraugi spēlfilmās un dokumentālajā kino („Ūdens, Uguns, Akmeņi, Klusums” 24. decembrī. un „Leiputrija” 26. decembrī).

Reālistiskāku, pat skarbāku akcentu programmā ienes Aika Karapetjana „Cilvēki tur” (26. decembrī) un Lietuvas/Latvijas kopražojums – filma „Spēlmanis” (23. decembrī). Taču nedēļas noslēgums atkal ir pacilājošs – lielisku animācijas filmu izlase bērniem (28. decembra rīta programmā) un animācija pieaugušajiem (28. decembra vakarā); šajā programmā arī Kannu festivāla īsfilmu konkursā iekļautā Jurģa Krāsona filma „Norīt krupi”.

Jāatceras, ka būtiska jaunā kanāla „Kultūra 360TV” kvalitāte ir „Filmas priekšvārds” pirms katra seansa – iespēja iepazīt vaigā Latvijas filmdarus un ieklausīties viņu spriedumos; šim nolūkam labi noder arī speciāli veidotās „Sarunas par kino”.

Svētku nedēļā kanāls „Kultūra 360TV” piedāvā arī daudz kvalitatīvas un iedvesmojošas mūzikas no Pasaules koru olimpiādes un citiem šā gada deju un dziesmu uzvedumiem, tāpēc pavadīt Ziemassvētkus pie televizora šogad ir gluži apsveicams un vērtīgs nodoms.

Kanāls „Kultūra 360TV” ir kopīgs projekts, kuru veido Lattelecom, nodibinājums „Rīga 2014”, Nacionālais Kino centrs un producentu kompānija ON AIR Studios. Latvijas kinomākslai tas ir milzu solis pretī skatītājam, pirmoreiz tik plaši un strukturēti izmantojot jauno tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Kanāls „Kultūra 360TV” ir pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās visā valsts teritorijā – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV, gan datorā, gan viedtālrunī. Izvēloties interneta televīziju, skatītājam saites www.lattelecom.tv sadaļā „TV tiešraides” jāmeklē „Kanāls 360TV” un jāautorizējas ar e-pasta adreses vai Facebook profila palīdzību.

0 komentāri

Komentāru nav