„Kartupeļu opera” ziedojusi kartupeļus „Paēdušai Latvijai”

„Kartupeļu opera” ziedojusi kartupeļus „Paēdušai Latvijai”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
22-12-2014 A+ A-
„Rīga 2014” programmas projekts „Kartupeļu opera” sadarbībā ar Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienību ziedojis gandrīz 700 kilogramus kartupeļu pārtikas bankai „Paēdušai Latvijai”, kas šo ziedojumu nodos trūcīgām ģimenēm ar bērniem, senioriem un invalīdiem.

Kā pastāstīja projekta pārstāve Žermēna Laupace, ziedojums kartupeļos veidots ar spēles „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata” dalībnieku palīdzību. Visas vasaras garumā 1849 jaunāko klašu skolēni ar savām klasēm un ģimenēm audzēja kartupeļus podos un veidoja tiem virtuālos profilus tīmekļa vietnē www.kartupelis.lv. Par katru veikto ierakstu dalībnieki saņēma punktus jeb virtuālus kartupeļus, kurus spēles noslēgumā varēja iemainīt pret balvām vai pārvērst reālos kartupeļos, kas nonāktu ziedojumā. Pārvēršot punktus kartupeļos, ar Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības gādību kopā saziedoti 680 kilogrami kartupeļu.

Ziedotie kartupeļi tiks izdalīti trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem, senioriem un invalīdiem gan pašu gatavošanai mājās, gan kulinārijas nodarbībām, lai papildinātu zināšanas un ēdienkarti ar jauniem ēdieniem.

Projekta „Kartupeļu opera” veidotāji un dalībnieki aicina turpināt iesākto un, apmeklējot koncertuzvedumu „Kartupeļu opera”, ņemt līdzi pa kartupelim, ko varēs ziedot pārtikas bankai „Paēdušai Latvijai”.

Jau ziņots, ka pēc kartupeļu audzēšanas akcijas šoruden tapa arī jauns muzikāls iestudējums bērniem „Kartupeļu opera”, kas pirmizrādi piedzīvoja šā gada 24. novembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Pirmizrādes dienā jau tika saziedoti 15 kilogrami kartupeļu, kas tika nodoti pārtikas bankas rīcībā.

Atgādinām, ka pēc izrādēm Rīgā „Kartupeļu opera” sāks ceļojumu pa Latviju, un to būs iespējams noskatīties arī Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti” (31. janvārī), Rēzeknē, Latgales vēstniecībā „Gors” (5. februārī), Liepājas teātrī (19. februārī), Vidzemes koncertzālē „Cēsis” (19. aprīlī plkst. 13.00 un plkst. 18.00), kā arī koncertzālē „Rīga” (1. martā plkst. 13.00 un plkst. 18.00). Saziedotie kartupeļi tiks nogādāti attiecīgā reģiona pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” filiālei vai sadarbības partneriem.

Biļetes uz „Kartupeļu operu” var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī pasākumu norises vietās.

Koncertuzvedums „Kartupeļu opera” ir daļa projekta „Kartupeļu opera” un iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

0 komentāri

Komentāru nav