Čellu trio „Melo-M” aicina uz Vecgada lielkoncertiem

Čellu trio „Melo-M” aicina uz Vecgada lielkoncertiem
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . „Melo-M” Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā
26-12-2014 A+ A-
Rīgas Kongresu namā 26. decembrī plkst. 15.00 un 19.00 notiks čellu trio „Melo-M” Vecgada lielkoncerti, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja „Melo-M” menedžmenta pārstāvji.

Koncertos būs iespējams noklausīties un noskatīties grupas jaunās oriģinālmūzikas programmas „No meža mēs nākam” koncertuzvedumu, kā arī izbaudīt populārākos grupas skaņdarbus.

Koncertprogrammas „No meža mēs nākam” pamatā ir „Melo-M” dalībnieka Kārļa Auzāna oriģinālkompozīcijas, kas radītas tieši šim mūziķu sastāvam. Lai gan „Melo-M” repertuārā līdz šim dominējušas īpašas versijas par populārām mūzikas tēmām, Kārlim Auzānam ir liela komponista pieredze, gan rakstot mūziku teātra izrādēm „Piafa”, „M Butterfly”, „Pīters Pens” un „1984”, gan komponējot tēmas kinofilmām.

„No meža mēs nākam” ir muzikāls stāstījums par mežu, no kura, iespējams, nākusi koksne „Melo-M” čelliem – cauri gadalaiku maiņām, dabas stihijām un klimata kaprīzēm, skatot meža iemītniekus un notikumus biezoknī līdz mežcirtēja satikšanai un atdzimšanai mūzikas instrumenta veidolā.

Visi šie notikumi, sajūtas un noskaņas atbalsosies jaunos un īpaši komponētos skaņdarbos trīs čellistu izpildījumā.

„Jau daudzus gadus līdztekus pazīstamu skaņdarbu versijām trīs čellu sastāvam koncertos esam spēlējuši savas oriģinālkompozīcijas un ļoti bieži gan pašu mājās, gan koncertceļojumos ārzemēs klausītāji mūs mudinājuši atskaņot vēl vairāk oriģinālmūzikas. Tagad tas brīdis ir pienācis un varam ar prieku paziņot, ka aptuveni pusi koncerta aizņems jauna pašu radīta mūzika. Ceram, ka tas būs patīkams pārsteigums visiem mūsu draugiem,” stāsta „Melo-M” dalībnieki.

Līdztekus jaunajai programmai koncertā skanēs arī populārākie „Melo-M” skaņdarbi, kas gadu gaitā valdzinājuši klausītājus ne vien Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām.

Koncertā muzicēs „Melo-M” čellisti Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls, kā arī sitaminstrumentālists Miķelis Vīte.

Atgādinām, ka „Melo-M” bija vienīgie mūziķi no Latvijas, kas ar savu muzikālo priekšnesumu bagātināja Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju, kas šā gada 13. decembrī notika Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav