Jēkaba Nīmaņa dziesmas bērniem Kalnciema kvartālā

Jēkaba Nīmaņa dziesmas bērniem Kalnciema kvartālā
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Jēkabs Nīmanis
26-12-2014 A+ A-
Kalnciema kvartālā 26. decembrī un nākamā gada 3. janvārī plkst. 14.00 Kalnciema kvartāla Brūnās mājas zālē notiks koncerts „Jēkaba Nīmaņa dziesmas bērniem”, informēja Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.

Komponista Jēkaba Nīmaņa īpaši bērniem veltītajā koncertprogrammā būs dungojamas, dejojamas un līdzi skaitāmas oriģinālkompozīcijas ar latviešu dzejnieku Jāņa Baltvilka un Ineses Zanderes tekstiem no bērniem veltītās dzejas.

Koncertprogrammu izdziedās vokālais pedagogs un dziedātājs Jānis Kurševs un operdziedātāja Jolanta Strikaite. Pavadījumu spēlēs pianists Uģis Krišjānis un čellists Valters Pūce. Savukārt pats Jēkabs Nīmanis ne tikai dziedās, bet arī spēlēs klarneti un ģitāru.

Koncertprogrammas dziesmu autors, komponists J. Nīmanis ir viens no daudzpusīgākajiem un interesantākajiem Latvijas jaunāko laiku mūziķiem, kurš visplašāk pazīstams kā teātra mūzikas komponists. Viņa mūzika skan Jaunā Rīgas teātra izrādē „Latviešu mīlestība”, Valmieras teātra „Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās”, Nacionālā teātra „Voiceks” un daudzās citās.

Jēkabs Nīmanis veidojis mūziku arī Žaņa Lipkes memoriālam Ķīpsalā, kā arī piedalījies 2014. gada februārī pirmizrādi piedzīvojušās kameroperas „Līsistrate” veidošanā, kur viņš sadarbojies ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Sirisi (Christine Cyris) no Šveices. Abi šie notikumi bija iekļauti „Rīga 2014” programmā.

Biļetes uz Jēkaba Nīmaņa bērnu dziesmu koncertu ir nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav