Daugavpils teātrī iestudēta Mocarta opera „Teātra direktors”

Daugavpils teātrī iestudēta Mocarta opera „Teātra direktors”
Džeina Saulīte
26-05-2013 A+ A-
31. maijā Daugavpils teātrī gaidāma Volfganga Amadeja Mocarta operas „Teātra direktors” pirmizrāde režisora Oļega Šapošņikova iestudējumā, pavēstīja teātra pārstāvis Jānis Krūtkrāmelis.

Iestudējuma režisors un teātra direktors Oļegs Šapošņikovs 31. maijā gaidāmo V. A. Mocarta operas pirmizrādi izceļ vēsturisku notikumu, jo pēc vairākiem gadu desmitiem pilsētas un Latgales iedzīvotājiem atkal būs iespēja vērot un klausīties kādu no pasaules atzītāko komponistu skaņdarbiem.

Ar sponsoru atbalstu ir iegādāti gan apavi no Holivudas, gan ieguldīti lieli līdzekļi scenogrāfijas tapšanā, arī ir pieaicināti divi solistu sastāviRīgas un Daugavpils, kas kvalitātes ziņā ir līdzvērtīgi, bet vajadzības gadījumā spētu aizvietot viens otru. Pirmizrādē 31. maijā uzstāsies LNO soliste Julianna Bavarska, Diāna Silova un Aleksandrs Šabanovs, savukārt 6. jūnijāJeļena Borele, Jevgēnijs Salna un Olga Vrešča.

Operdziedātāja Julianna Bavarska atzīst, ka jūtas patīkami pārsteigta, ka Daugavpilī ir tik spēcīgi vokāli, kas spētu izdziedāt tik ļoti sarežģītās Mocarta partitūras, īpaši izceļot divdesmit gadu veco Olgu Vrešču: „Vietējiem māksliniekiem, gan solistiem, gan kamerorķestrim ir jādod iespēja sevi apliecināt. Dalība operā ir lieliska iespēja pierādīt savu varēšanu, jo ne katra pilsēta spēj lepoties ar to, ka viņiem ir gan kamerorķestris, gan tik jauni un talantīgi solisti.”

„Teātra direktors” nebūs opera tās klasiskajā formā, bet gan operas un vieglas komēdijas sajaukums, ko raksturo operas žanrs singspiel, kas radies 17. gadsimtā.

Šāda žanra forma paredz konfliktu risināšanu ar humoru, starp dialogiem iestarpinot ārijas, ko izdzied solisti, tādējādi skatītājiem piedāvājot viegli uztverošu un saistošu priekšnesumu.

Režija: Oļegs Šapošņikovs, scenogrāfija un kostīmi – Inga Bermaka un Agnese Stabiņa, horeogrāfija – Irina Saveļjeva, Gaismas – Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Aleksandrs Komarovs, Viktors Jancevičs, Vladimirs Dupaks, Egils Viļumovs, Irina Kešiševa, Žanna Lubgāne.

Teātra modernā baleta trupa: Miroslavs Blakunovs, Māris Boka, Konstantīns Zaics, Arturs Jackevičs, Jeļizaveta Petrova, Svetlana Morozova, Anna Gimbute, Anna Sultanova.

0 komentāri

Komentāru nav