Noslēdzies Eiropas kultūras galvaspilsētas gads Siguldā

Noslēdzies Eiropas kultūras galvaspilsētas gads Siguldā
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Siguldas mērs Uģis Mitrēvics un nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle
30-12-2014 A+ A-
Eiropas kultūras galvaspilsētas gads noslēdzies arī „Rīga 2014” partnerpilsētā Siguldā, kas visa gada garumā rīdziniekus un viesus aicināja izbaudīt gan Siguldas dabas krāšņumu, gan daudzveidīgo kultūras piedāvājumu.

Siguldas Jaunās pils svētku zālē 29. decembrī notika pateicības pasākums, kurā Siguldas novada domes vadība un nodibinājums „Rīga 2014” pateicās par veiksmīgu sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas veidotājiem – kultūras iestāžu speciālistiem, radošo grupu pārstāvjiem, sadarbības partneriem un atbalsta personālam, kas piedalījās programmas pasākumu veidošanā.

„Eiropas kultūras galvaspilsētas gads aizskrējis lieliem, ātriem soļiem. Esmu gandarīts, ka Siguldas novadā ir tik spēcīga komanda, kas spēj īstenot lielus, vērienīgus pasākumus. Pateicos ikkatram par ieguldīto darbu, kas ļāvis pasaulei parādīt to Siguldu, cilvēkus un tradīcijas, kādu to redzam mēs ikdienā.

Sigulda ir tāda, kādu to uzbūvēja mūsu senči, bet nākotnē tā būs tāda, kādu to pilnveidosim mēs.

Es ticu, ka nākamie gadi ar lielu mērķu īstenošanu infrastruktūras attīstībā būs tikpat aizrautīgi,” svinīgajā pasākuma uzrunā sacīja Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas novada pašvaldība un nodibinājums „Rīga 2014” pateicību izteica Siguldas novada Kultūras centram, koncertzālei „Baltais flīģelis”, Mākslu skolai „Baltais flīģelis”, SIA „Kremerata Baltica”, nodibinājumam „Māras loks”, Turaidas muzejrezervātam, SIA „Skudras metropole”, biedrībai „Siguldas Opermūzikas svētki”, biedrībai „Dabas koncertzāle”, PA „Siguldas Attīstības aģentūra”, Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasei, SIA „ Radio 7”, SIA „Siguldas minerālūdens”, Dabas aizsardzības pārvaldei, Siguldas novada Jaunrades centram, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai, Mākslas un kultūras telpai „Siguldas Tornis”, Elmāra smilšu galerijai, SIA „Brīnumskapis”, SIA „Zaļā josta”, biedrībai „Media gids”, kā arī dāmu klubam „Madaras”.

Siguldas novada pašvaldība pateicās nodibinājuma „Rīga 2014” vadītājai Diānai Čivlei un komandai par veiksmīgu sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu realizācijā gan Rīgā, gan Siguldā.

Pateicība par papildu darbu, izpratni un sasniegto rezultātu tika izteikta arī Siguldas novada pašvaldības darbiniekiem Sabiedrisko attiecību pārvaldē, Īpašumu, būvniecības un investīciju pārvaldē, Finanšu pārvaldē, Juridiskajā pārvaldē, Personāla pārvaldē, Pašvaldības policijā, kā arī Tūrisma informācijas centrā.

Jau ziņots, ka kultūras programma Siguldā aizsākās 2014. gada janvārī ar grāmatas „Rīgas – karaliskās pilsētas Vidzemē – godātās rātes atjaunotais svētku un tērpu nolikums” faksimilizdevumu un īpašo atklāšanas pasākumu programmu 19. janvārī. Šā gada laikā Siguldā notika gan Ziemas festivāls, gan īpaši vērienīgi tradicionālie Opermūzikas svētki. Ar bagātīgu koncertprogrammu priecēja Siguldas koncertzāle „Baltais flīģelis”, bet Siguldas pilsdrupu estrādē notika gan blūza mūzikas festivāls, gan īpaša balle bērniem ar „Brīnumskapja” dalībniekiem, Turaidā tika svinēti tradicionālie saulgrieži, bet Gaujas senleju piepildīja „Dabas koncertzāles” Devona laikmeta simfonija. Vairāk par Siguldas programmu 2014. gadā lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav