Noslēdzies Kannu kinofestivāls. Pasniegts „Zelta palmas zars”

Noslēdzies Kannu kinofestivāls. Pasniegts „Zelta palmas zars”
LETA/EPA . „Zelta palmas zara” laureāti. Režisors Abdelatifs Kešišā un abas filmas „Blue is the Warmest Colour” galveno lomu atveidotājas
26-05-2013 A+ A-
Svētdien, 26. maijā, Francijā noslēdzies ikgadējais Kannu kinofestivāls. Galvenā balva „Zelta palmas zars” šogad ticis provokatīvajai drāmai „Blue is the Warmest Colour” – personiskam stāstam par divu sieviešu mīlestību un kaislību vienai pret otru.

Trīs stundas garo filmu, kas jau iepriekš tika pieteikta žūrijas favorīte, veidojis franču režisors Abdelatifs Kešišā (Abdellatif Kechiche). Abas filmas galvenās varonesjaunu topošo mākslinieci un skolotāju – atveido aktrises Adele Eharhopulosa (Adele Exarchopoulos) un Lea Sedū (Lea Seydoux).

Otru svarīgāko balvu – žūrijas piešķirto Grand Prix – saņēma režisoru brāļu Ītana un Džoela Koenu jaunākā filma „Inside Llewyn Davis”, kas stāsta par 1960. gadu Ņujorkas dziesminieku un folkmūzikas kultūru un kādu ne pārāk veiksmīgu mūziķi tajā. Arī šī filma visa festivāla laikā tika minēta kā viena no konkursa skates favorītēm.

Kopumā Kannu kinofestivāla konkursa programmā bija iekļautas 20 filmas. Tostarp arī Stīvena Soderberga „Behind the Candelabra”, Romāna Polaņska „La Venus a la fourrure”, Fransuā Ozona „Jeune et Jolie” un citas.

Balvu kā labākais aktieris saņēmis Holivudas veterāns Brūss Derns (Bruce Dern), par lomu filmā „Nebraska”, savukārt labākās aktrises gods – francūzietei Berenisai Bežo (Berenice Bejo) par darbu filmā „The Past”.

Par labāko režiju Kannu kinofestivāla izskaņā apbalvots meksikāņu režisors Amats Eskalante (Amat Escalante) par filmu „Heli” – nežēlīga drāma par Meksikas narkogrupējumu kariem. Savukārt īpašā žūrijas balva piešķirta filmai „Like Father, Like Son” un japāņu režisoram Hirokazu Kore-edam (Hirokazu Kore-eda). Vairāk par nominācijām un uzvarētājiem Kannu kinofestivāla mājaslapā.

Jau ziņots, ka 66. Kannu kinofestivāls šogad notika no 15. līdz 26. maijam. Festivāls tika atklāts ar nu jau pretrunīgas atsauksmes guvušo Baza Lurmena jauno filmu „The Great Gatsby”, kas tapusi pēc Skota Ficdžeralda tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Šā gada festivāla žūrijas prezidents – režisors Stīvens Spīlbergs.

0 komentāri

Komentāru nav