Televīzijas pirmizrādi piedzīvos filma „Planēta Dzintars”

Televīzijas pirmizrādi piedzīvos filma „Planēta Dzintars”
Uģis Olte . Raidījuma „Dintara pusē” tapšana
03-01-2015 A+ A-
Latvijas Televīzijas 1. kanālā (LTV1) sestdien, 3. janvārī, plkst. 15.15 televīzijas pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma „Planēta dzintars”, kas tapusi, balstoties uz 2014. gada sākumā LTV1 ēterā demonstrētā raidījuma „Dzintara pusē” 12 sērijām.

Filma „Planēta Dzintars” tapusi ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atbalstu un ir iekļauta prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Filmu veidojusi Vides filmu studija (VFS), režisors – Uģis Olte. Dzintara ceļa ekspedīcijās devās raidījuma vadītāji Gustavs Terzens un Marta Selecka. Filmas tapšanā piedalījušies operatori Juris Zemītis, Uldis Cekulis, Reinis Traidās, Uģis Olte, Valdis Celmiņš. Videografika Uldis Janpavlis, mūzika Andris Indāns, montāžas režisors Gatis Belogrudovs, izpētes autors Guntars Graiksts, producents Uldis Cekulis.

Tāpat kā raidījumā, arī filmā abi latviešu ceļotāji kliedē priekšstatu par dzintaru kā arhaisku kultūrvēsturisku reliktu un veido moderno dzintara identitātes tēlu. Izrādās, – dzintars var būt vērtīgāks par zeltu, mūsdienās kļūstot neaizvietojams daudzās jomās. Iespējams, Baltijas jūras austrumu piekrastes civilizācijas stūrakmens ir gatavots no tīra sukcinīta. Un galvenais – dzintars joprojām ir ideāls mainīšanās simbols, šoreiz pieredzes un kultūras jomā.

Kā iepriekš „Rīga 2014” kultūras portālam teicis režisors Uģis Olte, raidījuma 12 sēriju un arī filmas stāsts ir par komunikāciju un paspoguļošanos svešā spogulī, lai labāk ieraudzītu paši sevi.

Interviju ar režisoru Uģi Olti lasi šeit!

Raidījumu cikls „Dzintara pusē”, kas ir filmas pamatā, tapis Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Dzintara ādere” ietvaros.

„Dzintara ādere” bija „Rīga 2014” programmas daļa, kas atklāj tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kam ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība. Tas ir Rīgas un Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā un cilvēces radošās darbības attīstībā.

0 komentāri

Komentāru nav