„Rīga 2014” pasākumi turpinās arī 2015. gadā

„Rīga 2014” pasākumi turpinās arī 2015. gadā
Publicitātes foto
06-01-2015 A+ A-
Vairāki Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumi turpinās arī 2015. gadā, aicinot rīdziniekus un pilsētas viesus izbaudīt gan izstādes, 2014. gada jauniestudētās operas un baleta izrādes, gan citus pasākumus.

Aija Bley „Mīlestības stāsti”
Rīgas Mākslas telpas „Intro” zāle
Līdz 2015. gada 14. janvārim

Latviešu mākslinieces Aijas Bley izstāde „Mīlestības stāsti” pamatā tapusi, viņai viesojoties Japānā 2014. gada vasarā. Izstāde tapusi ar Eiropas Japānas festivāla fonda (EU Japan Fest) atbalstu. Japānā tapušajās fotogrāfijās autore atklāj mīlestību. Tā meklē atbildes uz jautājumiem, kāda izskatās mīlestība? Tajā aplūkojamie darbi maina ierastos akcentos, atbildi meklējot autora spējā pamatot mīlestības klātbūtni katrā izvēlētajā kadrā. Izstādē eksponētas fotogrāfijas, to komentāri un viena videoinstalācija. Vairāk lasi šeit!

„Neparastās mežģīnes”
Rīgas Sv. Pētera baznīca
Līdz 2015. gada 1. februārim

Daudzveidīgā un multimediālā izstāde „Neparastās mežģīnes” veidota, pasauli skatos caur ažūra prizmu. Ekspozīcijas spektrs ir plašs – no modernās mākslas un amatniecības radošuma līdz arhitektūrai, keramikai un etnogrāfijai. Izstādē piedalās 77 autori no Latvijas un 25 no citām Eiropas valstīm. Vairāk lasi šeit!

„Tutanhamona dzintars”
Mākslas muzejs „Rīgas Birža”
Līdz 2015. gada 25. janvārim.

Viena no vērienīgākajām „Rīga 2014” programmas izstādēm „Tutanhamona dzintars” sniedz ieskatu mistikas un noslēpumiem pilnajā Senās Ēģiptes kultūrā.  Ekspozīcija kā mūsdienu tehnoloģiju un senu artefaktu saspēle. Tajā apskatāmi Senās Ēģiptes aizkapa dzīves kulta priekšmeti no Baltijas Nacionālajiem muzejiem un Varšavas Nacionālā muzeja. Kā zinātniskais konsultants projektā piedalīsies Luvras muzeja (Francija) Senās Ēģiptes departaments.  Vairāk lasi šeit!

Līdz 25. janvārim turpinās dažādi izstādi papildinošie pasākumi. Skolēniem interesanta būs interaktīvā spēle „Senā Ēģipte: kapeņu pētnieks”, kas pieejama izstādes noslēgumā, kā arī interaktīva 3D spēle „Vārti uz Ēģipti”.

Izstādes jaunākie apmeklētāji aicināti uz „Faraonu darbnīcu” 10. janvārī, plkst. 13.00, bet pirmskolas izglītības iestāžu grupiņām un sākumskolas klasēm ir iespēja apmeklēt darbnīcu darba dienu rītos, iepriekš piesakoties pa tālruni: 67357534 vai e-pastu: kristine.milere@lnmm.lv.  

Tāpat skolēnu grupām iespējams pieteikties uz izglītības programmu „Faraona ceļš uz mūžību”. Nodarbību laikā būs iespēja ielūkoties seno ēģiptiešu reliģiskajos priekšstatos un iepazīties ar Ēģiptes garīgās un materiālās kultūras vērtībām. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 67357536 vai e-pastu: ieva.bertuse@lnmm.lv.

ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. „Le plan du film” un citi scenāriji
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Līdz 2015. gada 25. janvārim.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā pirmo reizi Latvijā šobrīd ir iespēja plašāk iepazīties ar vienu no laikmetīgās mākslas dzīvajām leģendām ORLAN. Viņa ir viena no ievērojamākajām Francijas laikmetīgās mākslas pārstāvēm, kuras provokatīvo daiļradi pazīst visā pasaulē. Izstāde ir retrospektīvs ieskats mākslinieces daiļradē. 7. janvārī plkst. 17.00 izstādē viesosies un savus komentārus paudīs sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. Vairāk lasi šeit!

„Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens”
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Līdz 2015. gada 1. martam
Šī ir viena no „Dzintara ceļa Rīgā” izstādēm „Rīga 2014” programmā, kas atspoguļo mums tik nozīmīgā Baltijas zelta daudzšķautņaino dabu Latvijas arheoloģijā un vēsturē. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs glabā Latvijā visplašāko dzintara priekšmetu kolekciju no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Unikālos muzeja eksponātus papildina un bagātina multimediju iespējas, izstaigājot seno Dzintara ceļu. Vairāk lasi šeit!

„Kino trofejas”
Rīgas Kino muzejs
Līdz 2015. gada 5. aprīlim
Izstāde „Kino trofejas” vēsta par savdabīgu kultūras guvumu, kas palika okupētajā Latvijas teritorijā pēc Otrā pasaules kara. Tā vēsta par kinoteātru repertuāra politiku un skatītāju atmiņām par kino apmeklēšanu pagājušā gadsimta 40. un 50. gados. Vairāk lasi šeit!


Filma „Rīga -2041”

Pirmā Latvijas 3D filma 2015. gada janvārī uzsāks ceļu pie skatītājiem un tiks demonstrēta kinoteātros Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās. Filmā apvienoti seši stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās pilsētā, kuru pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikviena cilvēka problēmas. Tās varoņi neatgriezeniski maina savu izskatu, jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos, vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās. Par turpmākajiem seansiem sekojiet līdzi informācijai!

„Kartupeļu opera”

2015. gadā ar panākumiem un jau izpārdotām koncertzālēm ceļojumā pa Latviju dosies koncertuzvedums bērniem „Kartupeļu opera”. Tās pamatā ir stāsts par mazo Kartupelēnu un viņa ceļojumu no Dienvidamerikas Andu kalniem uz Eiropu, līdz pat Latvijai. Izrādes režisore Margo Zālīte, libreta autore – Inese Zandere, mūzika – Lolita Ritmanis, Rihards Dubra, Andris Sējāns, Līga Celma-Kursiete un Mārtiņš Brauns.

„Kartupeļu operu” būs iespējams noskatīties arī Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti” (31. janvārī), Rēzeknē, Latgales vēstniecībā „Gors” (5. februārī), Liepājas teātrī (19. februārī), Vidzemes koncertzālē „Cēsis” (19. aprīlī plkst. 13.00 un plkst. 18.00), kā arī koncertzālē „Rīga” (1. martā plkst. 13.00 un plkst. 18.00).

Opera „Valentīna”

Šajā sezonā Latvijas Nacionālajā operā varēs noskatīties arī „Rīga 2014” programmas ietvaros tapušo Artura Maskata oriģināloperu „Valentīna”, kas vēsta par ebreju izcelsmes latviešu kinozinātnieces Valentīnas Freimanes dzīvesstāsta lappusēm Otrā pasaules kara laikā Rīgā. Izrādes režisors Viesturs Kairišs. Titullomā – Inga Kalna, Evija Martinsone vai Kristīne Gailīte. Tuvākās izrādes – 28. janvārī, 28. februārī un 23. aprīlī. Vairāk lasi šeit! Iestudējums 19. maijā tiks izrādīts Berlīnē, kā daļa Latvijas prezidentūras ES programmas.


Baleta oriģināliestudējums „Trīs tikšanās”

Baleta iestudējums „Trīs tikšanās” tapa 2014. gada aprīlī, trim latviešu komponistiem – Pēterim Vaskam, Rihardam Dubram un Georgam Pelēcim – sadarbojoties ar trim pasaules horeogrāfiem – Demisu Volpi, Bridžetu Breineri un Mario Radačovski. Trīs viencēlieni ir ārvalstnieku horeogrāfiskās versijas par latviešu komponistu darbiem. Izrādi „Trīs tikšanās” Latvijas Nacionālajā operā varēs noskatīties 6. februārī. Vairāk lasi šeit!

Opera – lekcija „Mihails un Mihails spēlē šahu”

Komponista Kristapa Pētersona, dzejnieka Sergeja Timofejeva un režisora Viestura Meikšāna veidotā opera – lekcija „Mihails un Mihails spēlē šahu” jau tikusi novērtēta ar vairākām balvām un iekļauta Latvijas Nacionālās operas Jaunās zāles repertuārā. Izrāde ir vēstījums par diviem šaha ģēnijiem Mihailu Tālu un Mihailu Botviņņiku, un abu sensacionālo spēli 1960. gadu sākumā, kas padarīja rīdzinieku Tālu par pasaules čempionu. Izrādes 14. un 15. februārī. Vairāk lasi šeit! 

0 komentāri

Komentāru nav