„Rīga 2014” programmā iznāks grāmata „Liktens lietas”

„Rīga 2014” programmā iznāks grāmata „Liktens lietas”
Pēteris Sidars
14-01-2015 A+ A-
2015. gada 21. janvārī pie lasītājiem nonāks jauna grāmata „Liktens lietas”, kas tapusi „Rīga 2014” programmas ietvaros. Grāmatā apkopoti 100 stāsti par īpaši personiskiem priekšmetiem, kas dzīvē izšķirīgos brīžos bijuši svarīgi rīdziniekiem un pilsētas viesiem, tādējādi veidojot saistošu kultūrvēsturisku liecību.

Grāmatu veidojusi „Liktens lietu muzeja” komanda, tajā iekļaujot stāstus par 100 priekšmetiem no kopumā 500 muzeja eksponātiem, kas bija skatāmi izstādē „Rīga 2014” projektā „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014”.

Kā norāda muzeja veidotāja, kinorežisore un žurnāliste Ilona Brūvere: „Priekšmeti un lietas vienmēr stāsta par dzīvi patiesāk, palīdz notikušajam palikt atmiņā un neizgaist.

Nekas tik spilgti neraksturo laiku un notikumus kā priekšmeti, kas mums kādreiz piederējuši, mēs tos vienmēr atceramies saistībā ar kādu īpašu dzīves posmu, tie apliecina konkrētu laiku un notikumus.”

Stūra māja Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā kļuva par intelektuālās okupācijas apziņas un demokrātiskas kultūras un mākslas centru. „Liktens lietu muzeja” ekspozīcija un šī grāmata turpina sarunu par pagātnes notikumiem un likteņiem, mēģinot dziedēt pagātnes cirstās brūces.

Grāmatā apkopotas personiskas liecības, kas netieši norāda arī uz dzīves notikumu socioloģisko un politisko kontekstu. Priekšmeti ir mūsu miera un nemiera ieroči, kas spēj pasargāt, izkrāsot dzīvi, atgādināt, mierināt vai klusēt, kalpojot tikai mirkli, dienu no dienas vai vairākās paaudzēs.

Izdevuma autore un literārā redaktore Ilona Brūvere, grafiskais dizains Artis Rutks, kurators Gints Grūbe. Grāmatas „Liktens lietas” izdevējs ir Mediju komunikācijas darbnīca „Kinolats”, „Kants komunikācijas”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav