Plzeņā atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Plzeņā atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu
plzen2015.cz
16-01-2015 A+ A-
No 16. līdz 18. janvārim Čehijas pilsētā Plzeņā (Pilzene) sāksies Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atklāšanas pasākumi. Šajās dienās arī Rīga simboliski nodos tālāk Kultūras galvaspilsētas titulu.

18. janvārī ar Latvijas vēstniecības Čehijā atbalstu Plzeņā, „Mūzikas namā” (Dum hudby), notiks Rīgas saksofonu kvarteta koncerts, kas būs viens no „Pilzenes 2015” - Eiropas kultūras galvaspilsētas - atklāšanas programmas pasākumiem. Tā laikā Rīga svinīgi nodos Eiropas kultūras galvaspilsētas godu Plzeņai, kas to šogad uzņemsies kopā ar Beļģijas pilsētu Monsu.

Vienlaikus ar koncertu tiks sāktas vēstniecības aktivitātes Čehijas reģionos saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Pasākumos Plzeņā piedalīsies Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis, kā arī nodibinājuma „Rīga 2014” pārstāvji. Delegāciju vadīs nodibinājuma vadītāja Diāna Čivle un Rīgas domes pārstāvji, ar domes izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR) priekšgalā.

Atklāšanas pasākumi Plzeņā sāksies jau 16. janvārī, bet kulminācija gaidāma sestdienā, 17. janvārī, kad notiks dažādi pasākumi un parādes, lielākais no tiem – uzvedums “Symphony of Bells”, kurā iesaistīti vairāk nekā 150 Čehijas un ārvalstu mākslinieki. Uzvedumu papildinās vērienīga mapping tehnoloģijā veidota projekcija, aptuveni 5000 kvadrātmetru platībā vecpilsētas centrālajā laukumā uz māju fasādēm un Sv. Bartolomeja katedrāles.

“The Symphony of Bells” īpašais mirklis plānots plkst. 18.00 pēc vietējā laikā, kad pirmo reizi ieskansies Sv. Bartolomeja katedrāles jaunie zvani, kas iegūti pateicoties iedzīvotāju ziedojumiem, vairāk nekā 10 miljonu čehu kronu apmērā.

Kopumā 2015. gada laikā Plzeņā notiek vairāk nekā 600 dažādi pasākumi – teātra izrādes, koncerti, izstādes, performances, ārtelpu akcijas un mākslinieciskas intervences. Kā uzsver “Plzeņa 2015” programmas veidotāji – Eiropas kultūras galvaspilsētas gads nav tikai vienreizējs festivāls un mākslinieku parāde, tas ir kas vairāk par pilsētas vienreizēju uzplaukumu vai jaunu reklāmas laukumu sponsoriem. Tas ir projekts, kura spēkos ir mainīt pilsētum kļūt par pagrieziena punktu pilsētas attīstībā.

Jau ziņots, ka nākamajā nedēļas nogalē Eiropas kultūras galvaspilsētas gads tiks atklāts arī Beļģijas pilsētā Monsā.

0 komentāri

Komentāru nav