“Rīga 2014” koncerti un uzvedumi ierakstos

“Rīga 2014” koncerti un uzvedumi ierakstos
Kaspars Garda, Rīga 2014
23-01-2015 A+ A-
“Rīga 2014” programma visa pagājušā gada garumā piedāvāja virkni spožu un augstvērtīgu muzikālo pasākumu un uzvedumu. Mūsu dziedātāju balsis skanēja gan lielākajās Rīgas koncertzālēs, gan uz brīvdabas skatuvēm Siguldā, Jūrmalā un galvaspilsētas centrā pie Latvijas Nacionālās operas. Visa gada garumā lielākos koncertus iemūžināja Latvijas Televīzija. Piedāvājam sarakstu ar koncertu ierakstiem, kas skatāmi un klausāmi Latvijas Sabiedriskā medijā portālā.

“Rīga 2014” atklāšanas koncerts “Rīga dimd”
2014. gada 18. janvārī
“Arēnā Rīga”


Koncertā piedalās operas solisti Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Liene Kinča, Ilona Bagele, Maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Intars Busulis, dūdu un bungu grupa “Auļi”, VAK „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā un diriģents Valdis Butāns. Koncertu vada aktieri – Baiba Broka un Gundars Āboliņš.

Koncerta programmā - Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artura Maskata, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna un tautas mūzika.

Kameroperu diptihs “Līsistrate”
2014. gada 14. un 15. februārī
Dzelzceļa muzejā


Iestudējumu “Līsistrate” veidoja starptautiska mākslinieku komanda no Šveices, Vācijas un Latvijas, radot divas viencēliena kameroperas – drāmu un komēdiju – par tēmu „Sieviete un karš”. Iestudējuma iedvesmas avots - Aristofāna luga „Līsistrate” (411. g. p.m.ē.), kas ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu sievieti, kura spēj mainīt pasauli un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm. Autori - džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Kaspar Ewald, Šveice) un latviešu režisore Zane Kreicberga un latviešu komponists Jēkabs Nīmanis sadarbībā ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Sirisi (Christine Cyris, Šveice).

Kora “Kamēr...” “Dzintara dziesmas”
2014. gada 15. un 16. martā
LU Lielajā Aulā


Projekta „Dzintara dziesmas„/”Amber Songs” centrā ir visdažādākās latviešu tautasdziesmas, kas īpaši šim projektam vienā izlasē pēc to melodiskās un tematiskās dažādības atlasīja etnomuzikologs Valdis Muktupāvels un kurām pēc kora „Kamēr... ” un diriģenta Jāņa Liepiņa aicinājuma rakstījuši apdares septiņpadsmit komponisti no visas pasaules, par pamatu ņemot vēsturiskā „Dzintara ceļa” valstis, to sarakstu radoši papildinot.Jāņa pasija ciklā „Bahs.Pasija.Rīga”
2014. gada 4.; 11. un 18. aprīlī
Rīgas dievnamos


Trīs piektdienas pirms Lieldienām Rīgas dievnamos izskanēja visu Johana Sebastiana Baha pasiju atskaņojumi, kā arī Ērika Ešenvalda Lūkas pasijas pirmatskaņojums. Koncertos piedalījās Latvcijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un solisti.

Ingas Kalnas solokoncerts “Bel Canto”
2014. gada 17. maijā
Latvijas Nacionālajā operā


Izcilā latviešu soprāna Ingas Kalnas solokoncerts „Bel canto” ir daļa no cikla “Dzimuši Rīgā”, kas kulmināciju piedzīvoja vasaras vidū uz greznas brīvdabas skatuves pie Latvijas Nacionālās operas. Programmā: Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi un Vinčenco Bellīni opermūzika. Koncertā piedalās LNO koris un orķestris.

Ksenijas Sidorovas “Tango”
2014. gada 17. jūnijā
Latvijas Nacionālajā operā (LNO)


Koncertprogramma „Tango” bija viens no „Rīga 2014” programmas pasākumiem, kurā uz LNO skatuves satikās ārpus Latvijas labi zināmā akordeoniste Ksenija Sidorova, horeogrāfs Kirils Burlovs, LNO baleta solistes Ieva Rācene un Evelīna Godunova, kā arī Krievijā dzimušais britu vijolnieks Aleksandrs Sitkoveckis un Kazahstānas pianiste Aižana Nurkenova.Uzvedums “Mūzika. Deja. Piedzīvojums”
2014. gada 21. jūnijā
Latvijas Nacionālajā operā (LNO)


„Mūzika, deja, piedzīvojums” Latvijas Nacionālajā operā bija “Rīgas festivāla” Galā uzvedums – krāšņas simfoniskās dejas ar fragmentiem no Leonarda Bernsteina mūzikliem „Pilsētā” un „Vestsaidas stāsts”, kā arī Morisa Ravēla „Bolero”. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Rīgas pašvaldības dienas centru bērni un deju grupa „Dzirnas”. Pie diriģenta pults – pasaulslavenais zviedru trombonists Kristians Linbergs, kurš pēdējos gados pazīstams arī kā diriģents.

Deju uzvedums “Lec, saulīte!”
2014. gada 21. un 22. jūnijā
Mežaparka Lielajā estrādē


2014. gadā saulgriežos Rīgā, Mežaparkā notika pasākums “Rīga 2014 saulgrieži”, kura ietvaros tika izrādīts deju uzvedums „Lec, saulīte!”. Stāsta galvenā varone bija meitene, kas simbolizēja divas tematiskās līnijas - tradīciju un mīlestību. Saulgrieži ir apliecinājums nācijas vitalitātei, savu sakņu apzināšanai, tāpēc uzveduma pamatā bija stāsts, kuru dzirdot, redzot un izdzīvojot, ikviens uz brīdi nonāca gaismas daudzināšanas un tautas vitālo svētku rituālu pasaulē. Uzvedumā piedalījās labākie Latvijas deju kolektīvi, komponists Raimonds Tiguls, dūdu un bungu grupa “Auļi”, un citi.

“Kremerata Baltica” opusa “Pusnakts Rīgā” pirmatskaņojums
2014. gada 3. jūlijā
Lielajā ģildē


Koncertā orķestris “Kremerata Baltica” atskaņoja īpaši pēc Žaņa Lipkes memoriāla aicinājuma rakstīto skaņdarbu “Pusnakts Rīgā”, ko tā autors, komponists Arturs Maskats veltīja Žanim Lipkem un viņa dzīvesbiedrei Johannai – spilgtām personībām, kuras vienoja uzticība, mīlestība un pašaizliedzība mūža garumā. Koncertā izskanēja arī Filipa Glasa otrais vijoļkoncerts „The American Four Seasons/Amerikāņu gadalaiki” (2009), kā arī Mečislava Veinberga kamertsimfonija Nr. 2. op.147 (1987). Solisti – Gidons Krēmers (vijole), Ģiedre Dirvanauskaite (čells), Andrejs Puškarevs (vibrofons).

“Dzimuši Rīgā” Latvijas klasiskās mūzikas zvaigžņu koncerts
2014. gada 6. jūlijā
Pie Latvijas Nacionālās operas


Grandiozais brīvdabas koncerts “Dzimuši Rīgā” pie Latvijas Nacionālās operas pulcēja Latvijas dzimušās pasaulē slavenās akadēmiskās mūzikas zvaigznes. Koncertā piedalījās Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris „Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidotais orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Pie diriģenta pults  - Andris Poga.  “Karmena” Siguldas Opermūzikas svētkos
2014. gada 2. augustā
Siguldas pilsdrupu estrādē


2014. gada Siguldas - “Rīga 2014” partnerpilsetas – programmu bagātināja ikgadējie Opermūzikas svētki, piedāvājot grandiozu Ž. Bizē operas “Karmena” brīvdabas uzvedumu. Galvenajās lomās: Karmena – Klementīne Margēne (Francija), Mikaēla – Maija Kovaļevska (Latvija), Hosē – Filipe Do (Francija), Eskamiljo – Pjērs Īvs Privo (Francija). Pārējās lomās – Kristīne Gailīte, Olga Jakovļeva, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš un citi. Režisors - Edmunds Freibergs, diriģents - Vladimirs Kiradžijevs, iestudējumā piedalās festivāla orķestris un koris.

Koncerts “Ceļojumu gadi”
2014. gada 8. augustā
Dzintaru koncertzālē


Koncertā piedalās solisti Inga Kalna, Egils Siliņš, vijolniece Elīna Bukša, čellisti Miša Maiskis un Ramons Jafe, akordeoniste Ksenija Sidorova, vibrofonists Jānis Bombizo-Fedotovs un jaunais talants, vijolnieks Daniils Bulajevs, kā arī kamerorķestris „Kremerata Baltica” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Aināra Rubiķa vadībā.

Koncertā programmā Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, Kamila Sensānsa, Artura Maskata, Džordža Gēršvina un citu izcilu komponistu skaņdarbi. Koncerts notika festivāla “Artissimo” ietvaros.

Summertime - aicina Inese Galante. „Rekviēms - lūgšana par Baltijas jūru”
2014. gada 11. augustā
Dzintaru koncertzālē


Multimediālais uzvedums „Rekviēms - lūgšana par Baltijas jūru” aizsāka 10. festivālu “Summertime - aicina Inese Galante”. Koncerta laikā īpaša dokumentālā filma vēstīja par Baltijas jūras un vides aizsardzību, kamēr slaveni operdziedātāji “Rekviēmā” izteica lūgšanu Baltijas jūrai, aicinot klausītājus tai pievienoties.
Mocarta Rekviēma atskaņojumā piedalījās Anna Hallenberga, Andreass Šāgers, Egils Siliņš un Inese Galante. Pie diriģenta pults - Evelīno Pido. 

Mana Rīga” - “Rīga 2014” pateicības koncerts
2014. gada 29. decembrī
Rīgas Kongresu namā

Koncerts “Mana Rīga” bija nodibinājuma “Rīga 2014” pateicība par veiksmīgo sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas veidotājiem – māksliniekiem un radošo grupu pārstāvjiem – režisoriem, producentiem, mūziķiem, dejotājiem, aktieriem un māksliniekiem un visiem, kas piedalījušies programmas pasākumu veidošanā.

Koncertā piedalījās profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā, maestro Raimonds Pauls, solisti – Ilona Bagele, Daumants Kalniņš un Oskars Petrauskis.

0 komentāri

Komentāru nav