Iznāk grāmata „Dzintara ceļš – Latvijas nākotne pasaulē”

Iznāk grāmata „Dzintara ceļš – Latvijas nākotne pasaulē”
Publicitātes attēls
26-01-2015 A+ A-
Pirmdien, 26. janvārī, pie lasītājiem nonāk “Rīga 2014” programmā tapušais izdevums „Dzintara ceļš – Latvijas nākotne pasaulē”. Zinātnieces Ingas Ļašenko grāmata tiecas izmainīt uztveri par dzintaru, tā izmantošanas iespējām un robežām. Tā ir izstrādāta kā alternatīvs un multidisciplinārs ar dzintaru saistīts pētījums, kas skar tā pielietošanas jautājumus.

Vēsturiskie fakti ir pamats vispusīgai dzintara izpētei un dzintara izmantošanai mūsdienu dzīvē un zinātnes tehnoloģijās. Grāmatā sniegta mūsdienu zinātniskā pieeja sukcinīta pārstrādes veidam, dzintara integrācijas procesam ar polimēru. Aplūkots kompozīta dzintara pavedienu tehnoloģiskais ražošanas process. Izstrādātais kompozīta materiālu ražošanas algoritms var kalpot par metodisku līdzekli zinātniskajam personālam inovatīvu materiālu izstrādē uz polimēru pamata.

Grāmata ir daļa no “Rīga 2014” programmas tematiskās līnijas “Dzintara ādere”.

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskā līnija „Dzintara ādere” atklāj tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kuriem ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība. Tas ir Rīgas, Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā un cilvēces radošās darbības attīstībā. Grāmatas autores, Rīgas Tehniskās universitātes doktores Ingas Ļašenko patentētais izgudrojums – dzintara diegs ir pārsteidzis pasauli, un tam ir plašas izmantošanas iespējas gan tekstilmākslā, gan medicīnā.

Grāmatas atvēršanas pasākums notiks pirmdien, 26. janvārī, plkst. 15.00 Latvijas Dabas muzejā, Rīgā, K. Barona ielā 4. Apmeklētāji varēs aplūkot arī ar Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā tapušo muzeja ekspozīciju „Dzintars laiku lokos”, kas iepazīstina ar Baltijas dzintaru, rādot tā dabīgās formas, krāsu toņu daudzveidību un nozīmīgo vietu pasaules dzintaru depozītu vidū.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. “Rīga 2014” programmas partneris ir “Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav