Nosaukti “Dienas” gada balvas kultūrā 2014 nominanti

Nosaukti “Dienas” gada balvas kultūrā 2014 nominanti
Oļegs Zernovs . Soprāns Inga Kalna
16-02-2015 A+ A-
Ceturtdien, 12. februārī paziņoti laikraksta “Diena” gada balvas kultūrā 2014 kandidāti - kvalitatīvi un pārsteidzoši notikumi mūzikā, literatūrā, vizuālajā mākslā, kino un teātrī aizvadītajā gadā. Starp tiem arī vairāki “Rīga 2014” programmas notikumi.

Kategorijā “Mūzika” uz balvu pretendē soprāns Inga Kalna (attēlā) ar solokoncertu “Bel Canto”, kas izskanēja ciklā “Dzimuši Rīgā”, diriģents, Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava par monumentālo koncertsēriju “Bahs. Pasija. Rīga” un citiem darbiem, kā arī jaundarbs, opera-lekcija “Mihails un Mihails spēlē šahu”.

Kategorijā “Vizuālā māksla” izvirzīta Monikas Pormales un Rūdolfa Bekiča instalācija – iekārtojums “Rīga 2014” programmas izstādei “1914”, bet kategorijā “Kinomāksla” uz balvu pretendē Dāvja Sīmaņa filma “Escaping Riga”, kas Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadā vēstīja par divus slavenu rīdzinieku – Sergeja Eizenšteina un Jesajas Berlina draudzību un likteņiem.

Vairāk par visiem balvas pretendentiem lasi “KDi” portālā! Turpat iespējams par pretendentiem arī nobalsot.

“Dienas” gada balva kultūrā ir laikraksta tradīcija kopš 2001. gada. Tā ir iespēja teikt paldies mākslas personībām, kas gada laikā visdažādākajās intonācijās iedvesmojušas un ļāvušas justies tuvāk harmonijai un spēkam, bet tikpat lielā mērā „kutinājušas” un rādījušas priekšzīmi, kā būt nepareiziem, dulliem, rakstīt pāri rūtiņām, raksta balsojuma veidotāji.

Publikas balsojums ilgs līdz 5. martam. Viens laimīgais balsotājs saņems ielūgumu divām personām uz apbalvošanas ceremoniju 12. martā.

Nominantus izvirza žūrija – kultūras žurnāliste un redaktore Undīne Adamaite, kultūras un popkultūras žurnālists, redaktors Jegors Jerohomovičs, muzikoloģe Inese Lūsiņa, teātra kritiķis un žurnālists Atis Rozentāls, literatūras eksperts Aivars Eipurs, vizuālās mākslas kritiķis Vilnis Vējš un kino kritiķe Dita Rietuma (nevērtē filmas).

0 komentāri

Komentāru nav