Beļģu traģikomēdija „Ardievu, nevainība!” – arī Latvijā

Beļģu traģikomēdija „Ardievu, nevainība!” – arī Latvijā
Publicitātes foto . kadrs no filmas „Ardievu, nevainība!”
28-05-2013 A+ A-
No 29. maija kinoteātrī „Splendid Palace” kino cienītāji Latvijā varēs redzēt pērn skatītāju iecienītāko filmu – beļģu traģikomēdiju „Ardievu, nevainība!” („Hasta la vista!”; 2011). Filma stāsta par trim draugiem invalīdiem, kuri dodas uz Spāniju zaudēt nevainību.

Eiropas kinoakadēmijas balvas (EFA) nominācijā „Skatītāju izvēlebeļģu filma izkonkurējusi citas vienpadsmit filmas, , piem., „The Artist”, „Headhunters”, „Untouchable”, „The Iron Lady”, „Shame” u. c. Nominētas tika filmas ar veiksmīgākajiem auditorijas rādītājiem kinoteātros filmas uzņemšanas valstī un ārpus tās.

Pērn laikā no 1. līdz 31. oktobrim Eiropas filmu fani tika aicināti balsot, izmantojot dažādus Eiropas drukātos un tiešsaistes plašsaziņas līdzekļus, un noteikt tīkamāko nominēto filmu. Vēl pērn Amerikas vadošais izklaides žurnāls „Variety” slavēja režisoru Džefriju Enthovenu (Geoffrey Enthovenvienu no desmit režisoriem, kas jāredz.

 

Filmas „Ardievu, nevainība!" iedvesmas avots ir Floridā dzimušais Asta Filpots (Asta Philpot), kuram dzimšanas brīdī konstatēja smagu slimību un paredzēja īsu mūžu. Pretēji prognozēm viņš joprojām ir dzīvs, lieliski jūtas un priecājas par katru brīdi, ko viņš pavada uz šīs zemes. 2007. gadā Asta kopā ar diviem draugiem devās ceļojumā, kas pilnībā mainīja viņa skatu uz dzīvi...

Iedvesmoti no šā stāsta, režisors Džefrijs Enthovens un scenārija autors Mariano Vahovs (Mariano Vanhoof) radīja filmu, kas guvusi plašu atzinību gan kompetentās kritiķu, gan īpaši kinomīļu vidū.

Skatītāju balvas filmai pasniegtas vairākos starptautiskos festivālos – „European Film Awards” (2012), „Karlovy Vary International Film Festival” (2012), „Alpe d'Huez International Comedy Film Festival” (2012), savukārt „Montréal World Film Festival” (2011) triumfēja ar trim balvām – „Skatītāju balvu”, amerikāņu piešķirto „Grand Prix” un FIPRESCI balvu.

Filmas anotācija: trīs puiši savos divdesmit gados mīl vīnu un sievietes, bet viņi joprojām ir nevainīgi. Visi trīs dodas ceļojumā uz Spāniju, cerot gūt savu pirmo seksuālo pieredzi. Nekas viņus nevar apturēt, pat ne to trūkumi: Jozefs ir akls, Larss pārvietojas tikai ratiņkrēslā, un Filips ir pilnībā paralizēts.

Lomās: Gilles De Schrijver, Robrecht Vanden Thoren, Tom Audenaert, Isabelle de Hertogh. Filma skatāma beļģu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā, tās garums – 115 minūtes.

Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros EFA 2014. gada decembrī notiks Latvijā. Tāpēc pirms tam iesakām ikvienam noskatīties pagājušā gada skatītāju visiecienītāko Eiropas filmu.

 

Filmas „Ardievu, nevainība!” pirmizrāde 29. maijā plkst. 18.30 kinoteātra „Splendid Palace” Mazajā zālē.

Šā gada sākumā filmu studija „Rija” aizsāka ciklu „Iepazīsti Eiropas kino!”, kā ietvaros izrādītas filmas: „Kurš tad, ja ne mēs?” („Wer wenn nicht wir”), „Roberts Mičums ir miris” („Robert Mitchum Est Mort”), „Sveiki! jums klājas?” („Buna! Ce faci?”), „Monitors” („Babycall”), „Ja nu mēs visi dzīvotu kopā?” („Et si on vivait tous ensemble?”).

* Avots - http://www.europeanfilmacademy.org/

0 komentāri

Komentāru nav