„Totaldobžē” šonedēļ: „Kompass”, dejas izrāde un Masha Era

„Totaldobžē” šonedēļ: „Kompass”, dejas izrāde un Masha Era
Publicitātes foto . Masha Era
Šonedēļ mākslas centrā „Totaldobže” norisināsies kārtējais mākslas prezentāciju pasākums „Kompass”. Interesenti varēs noskatīties laikmetīgās dejas izrādi, bet darba nedēļas izskaņā baudīt Krievijas elektroniskās mūzikas un video mākslinieces Masha Eras priekšnesumu.

Kārtējais mākslas prezentāciju pasākums „Kompass” mākslas centrā „Totaldobže” notiks trešdien, 29. maijā, plkst. 19.00. Šoreiz pasākumā piedalīsies jauno mediju mākslinieki Gints Gabrāns un Jānis Garančs no Latvijas, arī trīs Igaunijas performanču mākslinieki.

Atgādinām, ka „Kompass” ir jaunās mākslas prezentāciju pasākumi, kas tiek rīkoti ar mērķi informēt sabiedrību par laikmetīgās mākslas aktualitātēm, skaidrot un popularizēt to un iesaistīt sabiedrību jaunu laikmetīgās mākslas darbu radīšanas procesā investorus.

Šā gada „Kompasa” pavasara cikls noslēgsies 7. jūnijā „Totaldobže” mākslas centra rīkotā festivāla „Urban Poetry” laikā.

 

Trešdienas, 29. maija, vakarā plkst. 21.00 „Totaldobžes” Mazajā zālē varēs noskatīties horeogrāfes un kustību mākslinieces Simonas Orinskas buto dejas izrādi „Cilvēka projekts”.

„Izrāde „Cilvēka projektsir multidisciplināra performance, kas pēta latviešu mitopoētiskās domāšanas līmeņus laikmetīgā kontekstāteiku un pasaku arhetipus, kristietības uzslāņojumus, viduslaiku teātra grotesku, arī postdramatiskā teātra un laikmetīgās mākslas procesuālo un paradoksālo kodu. Izrāde ir metafora cilvēka garīgajai attīstībailai varētu ieraudzīt jaunu ceļu, vispirms jāsastopas ar personiskajām ēnām,” par iestudējumu raksta veidotāja.

Izrādē piedalāsIeva Putniņa, Atvars Buka, Laura Feldberga, Anda Hūna, Viktorija Eksta, Anna Egle. Ieejas maksa – 3 lati.

 

Savukārt piektdien, 31. maijā, uz „Totaldobžes” jumta terases uzstāsies Krievijas elektroniskās mūzikas un video māksliniece Masha Era.

Masha Era rada miniatūru elektronisko mūziku, ko pavada aizkustinoši un smalki vokālie skaņdarbi. Viņas mūzika tiek papildināta ar oriģināliem video darbiem, kuri tiek projicēti uz caurspīdīga auduma un teatrāliem elementiem: grimu, kostīmiem un kustībām.

2007. gadā projekts Masha Era saņēma kluba „16 Tons” balvu „Golden Gargulianominācijā „Mūzikas/mākslasprojekts. 2010. gadā māksliniece spēlēja vienā no lielākajiem un populārākajiem mūzikas notikumiem Eiropā – „Fusion” festivālā Vācijā.

Masha Eras projekta komanda ir bijuši iniciatori „Night Party Society”(NITE), kas apvieno laikmetīgos māksliniekus un mūziķus, kuri pārstāv elektroniskās mūzikas un mediju mākslas jauno vilni Maskavā. Pirmais NITE pasākums norisinājās Maskavā, klubā „16 tons”, 2009. gada decembrī.

2011. gadā Masha Eras dziesma „Rainbow” piedalījās 54. Venēcijas biennālē muzikālais pavadījums Romāna Čerpaka foto instalācijai „My Birthplace”, kas bija veltīta Černobiļas katastrofai.

Koncerta sākums ap plkst. 22.30, ieeja no plkst. 21.00. Biļetes cena – 2 lati.

Mākslas centrs „Totaldobže” atrodas bijušajā rūpnīcas VEF teritorijā, Ūnijas iela 8, k-2.

0 komentāri

Komentāru nav