Džilindžers Valmieras teātrī iestudē lugu „Aprēķina laulības”

Džilindžers Valmieras teātrī iestudē lugu „Aprēķina laulības”
Publicitātes foto
29-05-2013 A+ A-
13. jūnijā uz Valmieras Drāmas teātra Lielās skatuves notiks pirmizrāde mūsdienu itāliešu dramaturga Roberto Kavozi lugai „Aprēķina laulības” Džilindžera režijā. Šis ir pēdējais Valmieras teātra jauniestudējums šajā sezonā. Kavozi luga ar oriģinālnosaukumu „Karabinieris Butterfly” ir pirmais dramaturga darbs, kas iestudēts Latvijā, kā arī pirmais Džilindžera iestudējums Valmieras teātrī, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Valmieras teātra pārstāve Zane Peļņika.

Lugas darbība risinās pagājušā gadsimta 90. gados, kad postpadomju telpā dzīvojošie cilvēki dodas prom no dzimtenes labākas dzīves meklējumos, bet sastopas ar dažādas pagātnes un kultūras radītām, palaikam nepārvaramām atšķirībām.

Lugas centrā ir neievērojams karabinieru apakšvirsnieks Filipo Fanti, kurš, pārdzīvojis sievas pašnāvību, mēģina atrast pamatu turpmākai dzīvei. Sastapis Areviku, bēgli no Armēnijas, iemīlas viņā un cer nodibināt jaunu ģimeni, tomēr Fanti pieaugušie dēli ir citās domās, jo viņiem zināms, kas vairāk par Arevikas un viņas draudzenes Irinas pagātni un nodomiem. Pārpratumi, romantika, drāmaviss, kas piederas itāliešu kaislīgajiem raksturiem.

„Darbība notiek laikā, kad Karabahā starp armēņiem un azerbaidžāņiem norit ļoti ass konflikts. Tas netiek īpaši akcentēts, bet armēņu tautas 20. gadsimta traģiskais liktenis, par ko neviens nevēlas skaļi runāt, nosaka to, kāpēc tā rīkojas mana varone,” saka aktrise Ieva Puķe, uzsverot: „Darbs ir nopietns, izrāde top, ja tā varētu teikt, kinoestētikā, bez īpašas teatralitātes.

Tajā galvenās ir mūžvecās tēmas: uzticēšanās, spēja ieraudzīt to, kas notiek ar cilvēku līdzās, pretrunas starp tēvu un dēlu paaudzi, vīrieti un sievieti, dažādu nāciju atšķirības kultūrā un dzīves uztverē.”

Kopā ar Dž. Dž. Džilindžeru strādā viņa jau ierastā komanda – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa. Lomās: Imants Strads, Ieva Puķe, Elīna Vāne, Aigars Apinis un Ingus Kniploks. Lugu no itāliešu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Roberto Kavozi ir viens no visvairāk iestudētajiem un apbalvotajiem Itālijas dramaturgiem, pēc viņa scenārijiem tapušas filmas, televīzijas šovi un radio seriāli. Viņš ir arī aktieris un režisors. Luga „Aprēķina laulības” (oriģinālnosaukums „Karabinieris Butterfly”) iestudēta daudzviet Eiropā, kā arī Armēnijā.                                                                              

0 komentāri

Komentāru nav