Koncertcikls „Vīns un mūzika” aicina ceļojumā uz Itāliju

Koncertcikls „Vīns un mūzika” aicina ceļojumā uz Itāliju
Publicitātes foto . operdziedātāja Inga Šļubovska
29-05-2013 A+ A-
Koncerts „Vīns un mūzika. Itālija”, kas „Rīgas festivāla” ietvaros notiks Spīķeru koncertzālē 8. jūnijā plkst. 20.00, turpina populāro koncertciklu „Vīns un mūzika”, piedāvājot tā apmeklētājiem baudīt gan izcilu itāliešu opermūziku solistu Ingas Šļubovskas un Jāņa Apeiņa izpildījumā, gan tikpat izcilu itāļu vīndarīšanas mākslu no vīna nama „Zonin”.

Pirms diviem gadiem aizsākto koncertciklu „Vīns un mūzikašajā sezonā pavada Frīdriha Nīčes izteikums: „Māksla ir vairāk vērta nekā patiesība”.

Savukārt „Latvijas Koncertudirektors un sarunu vadītājs Guntars Ķirsis teic: „Apollons un Dionīss noteikti ir kas vairāk nekā tikai teiksmainas būtnes sengrieķu mitoloģijā. Tās ir divas filozofijas, divas absolūtas pasaules, kas pastāv katra par sevi, ar savu pastāvēšanu vien noliedzot otru, turklāt noliegumā paredzot vietu otrai. Tātad viena bez otras nav pilnīga. Mūsu ciklā „Vīns un mūzikapiedāvājam vērot, klausīties, sajust un baudīt visu, ko kādreiz baudīja Apollons un Dionīss.”

8. jūnija sarīkojumā tiks prezentēts itāļu vīna nams „Zonin” (dibināts 1821. gadā). Dzirkstošajiem un saules piesātinātajiem Itālijas dzērieniem pieskaņotu koncertu piedāvās Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska un Jānis Apeinisdzidra, viegla soprāna īpašniece un vīrišķīgs, zaļoksns baritons. Kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu abi dziedātāji sagatavojuši Gaetāno Doniceti, Džakomo Pučīni un Džoakīno Rosīni skaistāko operfragmentu un populārāko dziesmu programmu.

Koncertcikla „Vīns un mūzikasarunu netrūkstošs dalībnieks ir restorāna „Kitchen” līdzīpašnieks, atraktīvais un runīgais teicama vīna un izcilas mūzikas pazinējs Jānis Jenzis. Trešais sarunu dalībnieks šoreiz būs vīnzinis Mārtiņš Jerums.

0 komentāri

Komentāru nav