Aizsāk DVD sēriju – dokumentālo ciklu „Rakstnieks tuvplānā”

Aizsāk DVD sēriju – dokumentālo ciklu „Rakstnieks tuvplānā”
Publicitātes foto . dokumentālajā ciklā „Rakstnieks tuvplānā” klajā laists DVD – intervija ar dzejnieku Imantu Ziedoni
29-05-2013 A+ A-
Apgāds „Zvaigzne ABC” sadarbībā ar filmu studiju „Deviņi” aizsāk jaunu DVD sēriju – dokumentālo ciklu „Rakstnieks tuvplānā”. Šie dokumentālie materiāli portretē Latvijas 20. un 21. gadsimta rakstniecības spilgtākos pārstāvjus, kuru stāstījumā atklājas ne tikai pašu rakstnieku personība, bet arī attiecīgā laikmeta iezīmes. DVD būs noderīgi un saistoši darbam literatūras stundās skolā un lekcijās augstākajās mācību iestādēs, kā arī ikvienam literatūras interesentam, kultūras portālam pavēstīja apgāda pārstāvji.

Cikla idejas autore un režisore ir Ināra Kolmane, lielāko daļu rakstnieku līdzintervējuši rakstnieks, literatūrkritiķis Guntis Berelis un rakstniece Nora Ikstena. Atsevišķu materiālu sagatavošanā iesaistījušies arī citi literatūras un kultūras speciālisti.

Cikla materiāli nav tradicionālas dokumentālās filmas, kurās nereti tieši pausta režisoru vai projektā iesaistīto līdzautoru subjektīvā versija par konkrēto personību. Subjektīvs un vienlaikus patiesstāds, kāds viņš ir attiecīgajā laikposmā, – ir vienīgi pats rakstnieks, viņa vide un laiks. Cieņa un pietāte pret rakstnieku personisko dzīvi un daiļradi, saglabājot nākotnei viņu tābrīža skatījumu, cenšoties atklāt, nevis mākslīgi radīt personības savdabību un neatkārtojamību – tie ir pamatprincipi, kas ņemti vērā, veidojot ikvienu no  četrdesmit līdz sešdesmit minūšu garajām portretfilmām.

Katra „tuvplāna” pamatā ir trīsdaļīga struktūra: Es (rakstnieka stāstījums par sevi, lietas un vide ap viņu); Es un literatūra ( un kāda literatūra ietekmējusi rakstnieku un viņš ietekmējis literāro procesu); Es un laiks ( pēdējā desmitgade ietekmējusi rakstnieku, ko viņš pats ir vai nav izdarījis ar laiku un cilvēkiem).

Pirmās pie skatītājiem nonāk DVD formāta intervijas ar izcilo dzejnieku Imantu Ziedoni un rakstnieku un literatūrkritiķi Gunti Bereli. Sagatavošanā ir cikla nākamie materiāliintervijas ar Zigmundu Skujiņu, Regīnu Ezeru, Māru Zālīti un Knutu Skujenieku. Kopumā cikla ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu daudzu gadu garumā jau ir uzfilmētas trīsdesmit mūsu rakstniecības un kultūras spilgtākās personības.

0 komentāri

Komentāru nav