Kalniņa mūzika un Ziedoņa dzeja – „Imants un Ziedonis”

Kalniņa mūzika un Ziedoņa dzeja – „Imants un Ziedonis”
Publicitātes foto / Latvijas Koncerti . dzejnieks Imants Ziedonis un komponists Imants Kalniņš
02-04-2013 A+ A-
15. maijā plkst. 19.00 Latvijas dzelzceļa muzejā varēs noskatīties uzvedumu „Imants un Ziedonis” – dzejas un mūzikas priekšnesumu ar komponista Imanta Kalniņa mūziku, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzeju un pārdomām paša autora balss ieskaņojumā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē VSIA „Latvijas Koncerti”.

Uzvedums notiks tieši pa vidu starp dzejnieka Imanta Ziedoņa (dzimis 3. maijā) un komponista Imanta Kalniņa (dzimis 26. maijā) dzimšanas dienām. Koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris, solisti Gundega Krūmiņa, Iveta Romancāne, Jānis Strazdiņš, kā arī grupas „Prāta Vētra” līderis Renārs Kaupers. Instrumentālajā grupā spēlēs flautists Aldis Klučnieks, vijolnieks Indulis Cintiņš, ģitārists Kaspars Zemītis, kontrabasists Jānis Stafeckis, sitējs Ivo Krūskops un pianists Aldis Liepiņš.

Abus meistarus saistījusi sadarbība, kas nu jau leģendāra – ar Ziedoņa tekstiem Kalniņš sacerējis oratoriju „Dzejnieks un nāra” un operu „Spēlēju, dancoju”, abu sadarbība dokumentēta arī filmā „Pūt, vējiņi”. Mūzikas zinātniece Ingrīda Zemzare grāmatā „Jauno mūzika pēc divdesmit gadiem” raksta:

„.. Imants Kalniņš iet rokrokā ar Imantu Ziedoni – kā filosofs publicists, kā virzienrādītājs, kas vējagriežu nebaidās, kam nebūtiskas bažas – ko par mani domās, ja es raudāšu, kas nekautrējas savas dvēseles kailuma un mīlestības spēka.”


Uzvedumā „Imants un Ziedonis” skanēs fragmenti no oratorijas „Dzejnieks un nāra”, populārie hiti „Mīlestība divreiz neatnāk”, „Visskaistākām ogām pasaulē”, „Buramdziesmiņa” („Kamēr vien akmens augs”), kā arī virkne mazāk zināmu vai pavisam aizmirstu dziesmu.

Imanta Kalniņa dziesmas īpaši šim uzvedumam aranžēja dziedātājs un komponists Andris Sējāns, ģitārists Kaspars Zemītis un Valmieras teātra Mūzikas daļas vadītājs Emīls Zilberts.

Dziesmas mīsies ar Imanta Ziedoņa balss ierakstiem – dažādos laikos dokumentētiem dzejas lasījumiem un esejiskām pārdomām jeb jēdzienu spēlēm, kas ierakstītas Latvijas Radio pirms desmit gadiem, godinot dzejnieku 70. dzimšanas dienā.

   

Biļetes uz uzvedumu „Imants un Ziedonis” nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav