Jaunās dramaturģijas lasījumu cikla „10 minūtes slavas” fināls

Jaunās dramaturģijas lasījumu cikla „10 minūtes slavas” fināls
Publicitātes attēls
30-05-2013 A+ A-
Spīķeros, „Dirtu Deal Teatro”, 31. maijā plkst. 19.00 notiks Latvijas jaunās dramaturģijas lasījumu cikla „10 minūtes slavas” fināls, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Dirty Deal Teatro” pārstāvji.

Skatītāju vērtējumam tiks nodotas sešas tikko tapušas latviešu lugas, kuras lasīs paši lugu autori. Ieeja lasījumos ir bez maksas.

Šā gada lasījumu finālisti ir: Justīne Kļava, Ērika Šmeļkova, Matīss Gricmanis, Edgars Niklasons, Aiva Birbele un Māris Krūze. Katrs no finālistiem skatītājus iepazīstinās gan ar sava stāsta kopsavilkumu, gan arī nolasīs fragmentus no tapušās lugas. Ieskatam piedāvājam trīs finālistu dalībnieku stāstu aprakstus.

Justīnes Kļavas darba nosaukums ir „Lopi”, un tas ir stāsts par veiksminieku kulta apsēstu vecāku meitu narkomāni Anastasiju, kura vecākiem un mīļotajam puisim cenšas pierādīt, ka ģimene un mīlestība ir svarīgākās lietas dzīvē.

Aivas Birbeles darba nosaukums ir „Bruņota un bīstama”, un tā būs romantiska komēdija ar action elementiem par brašu latviešu sievieti Birutu, kura neraud spilvenā, bet ķeras pie „ieročiem”, lai veiktu misiju – trīs mēnešu laikā dabūtu vīru. Laime ir tepat blakus. Birutai ir plāns, sabiedrotie, mērķtiecība un mīlestības izslāpusi sirds.

Ērikas Šmeļkovas darba nosaukums ir „Mīlestība un barikādes”, un tas ir stāsts par jaunu puisi, kurš, lai iegūtu kāroto darbu TV, sāk veidot izklaidējoša sarunu šova pilotraidījumu. Par pirmo viesi viņš izvēlas savu māti, pazīstamu žurnālisti, kura 1991. gada barikāžu laikā palīdzēja ārzemju žurnālistiem veidot TV reportāžas. Mamma saprot, – lai dēls apsteigtu konkurentus, ir jāatklāj arī kas ļoti personisks un intīms. Šā raidījuma tapšanas laikā pamazām atklājas fakti, kas „izvelk gaismā” lugas varoņu „skeletus” un uzdod lielo jautājumu par katra barikādēm.

Ikmēneša jaunās dramaturģijas lasījumu cikls „10 minūtes slavas” sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi tika uzsākts pagājušajā teātra sezonā, un par pirmo lasījumu uzvarētāju kļuva jaunais dramaturgs Dāvids Keišs.

Ņemot vērā lielo skatītāju atsaucību, lasījumi tika turpināti arī šajā teātra sezonā, bet atšķirībā no pagājušās sezonas netika noteikts vecuma ierobežojums. Šīs sezonas fināla lasījumu uzvarētāju, tāpat kā ikmēneša lasījumos, noteiks skatītāju aizklāts balsojums.

Spīķeru radošais kvartāls atrodas Maskavas iela 12, k-2.

0 komentāri

Komentāru nav