Valmierā norisināsies starptautisks teātra festivāls „NoMadI”

Valmierā norisināsies starptautisks teātra festivāls „NoMadI”
Publicitātes foto . skats no Patrika Elmnerta un Vesa Pedena izrādes „Between Someonesons”
30-05-2013 A+ A-
Valmierā pilsētas svētku laikā no 8. līdz 10. augustam norisināsies trešais starptautiskais teātra festivāls jauniem cilvēkiem „NoMadI”. Šogad tā tēma ir integrācija, kultūras portālu „Rīga 2014” informē radošās apvienības „NoMadI” pārstāve Zane Estere Gruntmane.

Festivāla programma šogad piedāvās dažādu mūsdienu skatuves mākslas formuteātra, dejas, cirka – izrādes no Latvijas nevalstiskajiem profesionālajiem teātriem un ārvalstu kompānijām.

Festivāla programmā iekļautās izrādes pēta integrācijas jautājumu ne vien   satura, bet arī formas ziņā, savukārt festivāla norises vietasbibliotēka, pļavaatspoguļo skatuves mākslas un kultūras integrāciju publiskā vidē.

Festivālā būs skatāmas četras Latvijas nevalstisko profesionālo teātru izrādes: „Dirty Deal Teatro” izrāde-lekcija „Nacionālās attīstības plāns”, režisores Ingas Tropas izrāde bērniem „Kā saule gadījās”, „Goda teātra” traģikomēdija „Tikai nesaki nevienam”, savukārt festivālā pirmizrādi piedzīvos radošās apvienības „Nomadi” objektu teātra izrāde ģimenēm „Ziemas māja”.

Festivāla ārvalstu programma iepazīstinās ar interesantām, līdz šim neiepazītām mūsdienu skatuves mākslas formām.

Skatītājiem tiks piedāvāta britu Tima Etčela (Tim Etchells) un Enta Hemptona (Ant Hempton) autoteātra izrāde „Klusais sējums” („The Quite Volume”). Tā tiek raksturota kā maģiska izrāde, kas skatītājus ieved grāmatu un bibliotēku pasaulē. Izrādes norises vieta – Valmieras Integrētā bibliotēka.

Zviedra Patrika Elmnerta (Patrik Elmnert) un amerikāņa Vesa Pedena (Wes Peden) festivālam piedāvātā izrāde „Between Someonesons”  apvieno laikmetīgā cirka un fiziskā teātra elementus, kur kā galvenais elements ir  mijiedarbība – starp objektiem, telpu un cilvēkiem. Izrādes norises vieta – Valmieras Drāmas teātris.
    
Festivālā viesosies arī Igaunijas viena no neparastākajām laikmetīgās dejas kompānijām „United dancers of ZUGA”, kas kopā ar vismazākajiem skatītājiem izrādē „Zuga zuug zuh-zuh-zuh” dosies ceļojumā, kur deja satiekas ar rotaļām, kur caur kustībām, skaņu un mūziku var iepazīt dažādas ķermeņa daļas.

Par „NoMadI” festivāla galveno norises vietu arī šogad ir izvēlētas teltis Dīvaliņu pļavās.   Festivāla „NoMadI” pirmā daļa – starptautisks un interdisciplinārs seminārs „Mākslas loma sociāli nozīmīgos procesos” un radošā darbnīca „Dziesmas spēks” – notika šā gada 22. un 23. aprīlī Rīgā radošās nedēļas „radi!” ietvaros.

Biļetes uz atsevišķām izrādēm un festivālā abonementu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs. Festivāla programma pieejama festivāla „NoMadI” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav