Eiropas filmu dienās Japānā Latviju pārstāvēs „Sapņu komanda”

Eiropas filmu dienās Japānā Latviju pārstāvēs „Sapņu komanda”
Publicitātes foto
30-05-2013 A+ A-
Aigara Graubas jaunākā filma „Sapņu komanda 1935” pārstāvēs Latviju Eiropas filmu dienās Japānā, ko atklās jau 31. maijā Tokijā.

Filmu „Sapņu komanda 1935” par pirmās Latvijas basketbola komandas panākumiem Eiropas meistarsacīkstēs basketbolā Šveicē demonstrēs 10. un 15. jūnijā Tokijā, bet 30. jūnijā Okajamā un 6. jūlijā Sagā.

Eiropas filmu dienās Japānā būs pārstāvētas arī Lietuva un Igaunija ar Kristijona Vildziuna filmu „Back to Your Arms” („Kai apkabinsiu tave”) un igauņu animācijas īsfilmu izlasi.

Eiropas filmu dienas ir daļa no Eiropas Savienības un Japānas draudzības nedēļas, kas kā sadraudzības apliecinājums aizsākās 2001. gadā, bet nu jau izaudzis par pasākumu sēriju, kas sen pārsniedz vienas kalendārās nedēļas robežas un notiek visas vasaras garumā.

Eiropas filmu nedēļa notiek jau 11. reizi, un šogad tajā ir pārstāvēta 21 Eiropas Savienības valsts, kā arī Horvātija, kas Eiropas Savienībā tiks uzņemta šogad 1. jūlijā.

Daudzi no šogad Eiropas filmu dienu programmā iekļautajiem darbiem Japānā tiks demonstrēti pirmo reizi. Programma tiek veidota, lai pēc iespējas daudzveidīgāk atspoguļotu Eiropas valstu kino, tā tradīcijas un novitātes.

Papildu informācija par Eiropas filmu dienām Japānā – šeit.

Filma „Sapņu komanda 1935” ir uz patiesiem notikumiem balstīts patriotisks veiksmes stāsts par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā 1935. gadā Ženēvā, kur Latvija kļuva par pirmo Eiropas čempioni. Filmas centrā ir Latvijas valstsvienības treneris Valdemārs Baumanis un viņa izveidotā „Sapņu komanda”.

Filmas galvenos varoņus atveido talantīgie jaunākās paaudzes aktieri: Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Mārcis Manjakovs, Jānis Vimba, Viktors Ellers, Andris Bulis, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzkops, Gints Andžāns un citi.

„Sapņu komanda 1935” pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada 19. novembrī.

0 komentāri

Komentāru nav