„Rīgas Fotomēnesis 2014” izsludina jūnija iRIGA tēmu

„Rīgas Fotomēnesis 2014” izsludina jūnija iRIGA tēmu
Lauris Aizupietis
31-05-2013 A+ A-
Turpinās akcija iRIGA, kuras ietvaros visa gada garumā galvaspilsētas iedzīvotāji tiek aicināti reizi mēnesī iesūtīt fotogrāfijas par dažādām tēmām. Akcijas piektā tēma – „Zaļā zona”, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja projekta iRiga koordinators Arnis Balčus.

Fotogrāfijās jāfiksē viss tas, kas norisinās vietās, kur urbānā pilsēta satiekas ar dabusākot ar dārziem un parkiem pilsētas centrā un beidzot ar mazdārziņiem guļamrajonos un atpūtas stūrīšiem pilsētas pludmalēs. Tēmas ietvaros labprāt sagaidītu arī fotogrāfijas no Jāņu svinēšanas dažādos galvaspilsētas nostūros, arī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku pirmajām dienām Mežaparkā.

iRIGA tēmas tiks izziņotas masu medijos reizi mēnesī, un akcijas rīkotāji dalībnieku iesūtītos fotoattēlus gaidīs visa mēneša garumā. Tos var uzņemt gan ar profesionālu tehniku, gan mobilo tālruni. Fotogrāfiju par piekto tēmu var pieteikt konkursam pavisam vienkāršilīdz 30. jūnijam pievienojot to šim notikumam īpaši radītajai Flickr grupai.

Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai 2013. gadā, un attēls jāiesūta maksimālajā rezolūcijā. Vienas tēmas ietvaros drīkst iesūtīt ne vairāk par desmit fotogrāfijām. Vairāk informācijas par iRIGA.

Labākie darbi tiks iekļauti „Rīgas
Fotomēnesis 2014
izstādē „iRIGA”, kas norisināsies 2014. gada maijā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Aktīvāko un interesantāko darbu autorus gaida vērtīgas pārsteiguma balvas.

Šomēnes „Rīgas Fotomēnesispiešķīris veicināšanas balvuFK-Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatuaktīvākajiem pirmo trīs konkursa kārtu iRIGA dalībniekiem, kuru darbi patīkami izceļas uz citu fona: Ērikam Biteram, Sigitai Lapiņai, Agnesei Mūrniecei, Ģirtam Raģelim, Jānim Zvēram, Aivaram Slišānam, Elīnai Tjutjunnikai, Zelmai Brezinskai un Sergejam Babikovam.

„Rīgas Fotomēnesi 2014” rīko biedrība „Rīgas Fotomēnesis” – fotogrāfs un FK redaktors Arnis Balčus, māksliniece un kuratore Inga Brūvere, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe un diplomāts un fotogrāfs Imants Gross sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”. Tas būs pirmais vērienīgais fotogrāfijas festivāls galvaspilsētā, kas notiks 2014. gada maijā dažādās Rīgas vietās. Festivāla laikā norisināsies izstādes, semināri, lekcijas un citas aktivitātes.

0 komentāri

Komentāru nav