JRT uz Minheni ved „Kabalas noslēpumus”

JRT uz Minheni ved „Kabalas noslēpumus”
Gints Mālderis . izrāde „Kabalas noslēpumi”
03-06-2013 A+ A-
Jaunais Rīgas teātris (JRT) 7. un 8. jūnijā ar režisora Alvja Hermaņa iestudēto izrādi „Kabalas noslēpumi” viesosies starptautiskajā teātra festivālā „Relations” Minhenē, Vācijā, kas norisināsies no 7. līdz 18. jūnijam un būs veltīts teātra „Münchner Kammerspiele” simtgadei, kultūras portālu „Rīga 2014” informē JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Alvja Hermaņa izrādes „Kabalas noslēpumi” pamatā ir pieci slavenā rakstnieka, Nobela prēmijas laureāta Īzaka Baševisa Zingera stāsti. Iestudējuma scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Monika Pormale, videomāksliniece – Katrīna Neiburga, lomās – Elita Kļaviņa, Regīna Razuma, Gundars Āboliņš, Andris Keišs un Jevgeņijs Isajevs.

Teātris „Münchner Kammerspiele” dibināts 1912. gada oktobrī, un tas kopš 1926. gada atrodas arhitekta Riharda Rīmeršmita (Riemerschmidt) būvētā jūgendstila namā. Kopš pastāvēšanas sākuma „Münchner Kammerspiele” lepojas ar spēcīgu aktieru ansambli un ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem teātriem vācu valodā runājošajās valstīs.

„Münchner Kammerspiele” trupas repertuārā vienmēr bijuši estētiski inovatīvi un mūsdienīgi iestudējumi, kam pamatā bieži vien ir visjaunākā Eiropas dramaturģija un vācu literatūra, tostarp Frīdriha Dīrenmata, Franka Vēdekinda un Bertolta Brehta darbu pasaules pirmizrādes. 2001. gadā blakus vēsturiskajam namam atklāta jaunā teātra ēka. Kopš 2010. gada „Münchner Kammerspiele” mākslinieciskais vadītājs ir Johans Simonss (Johan Simons).

Papildu informācija festivāla mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav