Mariss Jansons saņem prestižo Sīmensa balvu

Mariss Jansons saņem prestižo Sīmensa balvu
Publicitātes foto . diriģents Mariss Jansons
Ernsta fon Sīmensa Mūzikas fonds, kas šogad svin 40 gadu jubileju, šodien, 4. jūnijā, Amsterdamas „Concertgebouw” orķestra un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra diriģentam Marisam Jansonam pasniegs 25 000 eiro vērto Sīmensa balvu („Ernst von Siemens Musikpreis 2013”), kas viņam piešķirta par mūža ieguldījumu, liecina klasiskās mūzikas izdevuma „Gramophone” mājaslapā pieejamā informācija. Ziņa par balvas piešķiršanu Jansonam tika publiskota šā gada janvārī. Savukārt nākamā gada novembrī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas cikla „Born in Riga” ietvaros plānots Marisa Jansona un viņa vadītā Bavārijas Radio orķestra koncerts.

„Mariss Jansons nekad nav atteicies no sava godīguma un vienmēr pieturējies pie pamatvērtībām ar dziļi cilvēcisku pieeju mākslai,” norādīja Ernsta fon Sīmensa Mūzikas fonda valdes priekšsēdētājs Tomass Angjanspiebilstot, „viņš mūziku padara uztveramu visai savai auditorijai, arī izpildītājiem. Tas ir viens no daudzajiem iemesliem, kāpēc viņš tiek apbrīnots un mīlēts.”

Balvu Marisam Jansonam svinīgā ceremonijā Minhenē pasniegs Bavārijas Tēlotājmākslas akadēmijas prezidents, un ceremonijā koncertēs M. Jansona vadītais Bavārijas Radio simfoniskais orķestris.

Savukārt Mariss Jansons šo faktu komentējis: „Ņemot vērā balvas iepriekšējos laureātus, gandrīz jutos neērti, ka tiku iekļauts šajā sarakstā. Balva ir lieliska atzinība par manu darbu, un es to uzskatu par papildu motivāciju.”

Ar Ernsta fon Sīmensa balvu katru gadu tiek godināts kāds komponists, izpildītājs vai muzikologs, akcentējot viņa ieguldījumu profesijā. Iepriekš laureātu sarakstā bijis komponists Bendžamins Britens, mūziķis Mstislavs Rostropovičs, Herberts fon Karajans, Leonards Bernsteins, Daniels Barenboims un Anna Sofija Mutere.

Sīmensa fonds arī piešķīris trīs balvas komponistiem – katru 35 000 eiro vērtībā. Fonda 40 gadu jubilejā atbalstu visā pasaulē saņems teju 120 projektu (kopumā trīs miljonu eiro apmērā).

Šī balva pēc sava nozīmīguma tiek pielīdzināta Nobela prēmijai, un, kā janvārī vēstīja vācu prese, jau iepriekš Mariss Jansons paziņoja, ka balvu ziedošot Minhenes koncertzāles celtniecībai. Jāpiebilst, ka M. Jansons jau vairākus gadus cīnījies par jaunas akustiskās koncertzāles celtniecību Vācijā.

Ziņu par balvas piešķiršanu Marisam Jansonam var izlasīt šeit.

0 komentāri

Komentāru nav