JRT izsludina „Klusuma skaņu” atvadu izrādes

JRT izsludina „Klusuma skaņu” atvadu izrādes
Gints Mālderis
04-06-2013 A+ A-
27., 28., 29. un 30. augustā pēdējo reizi Rīgā būs skatāma leģendārā izrāde „Klusuma skaņas”, ko Jaunais Rīgas teātris un režisors Alvis Hermanis iestudēja 2007. gadā sadarbībā ar „spielzeit'europa/Berliner Festspiele”. Atvadu izrādes notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja JRT pārstāve Dagnija Grīnfelde.

Iestudējuma pasaules pirmizrāde notika 2007. gada 9. novembrī Berlīnē un 22. novembrī Rīgā. Kopā ar režisoru Alvi Hermani „Klusuma skaņasveidojusi scenogrāfe un kostīmu māksliniece Monika Pormale, izrādes vizuālais noformējums nav iedomājams arī bez Māras Brašmanes fotogrāfijām.

 

Izrādē piedalījušies aktieri Guna Zariņa, Sandra Zvīgule, Inga Alsiņa-Lasmane, Liena Šmukste, Jana Čivžele, Iveta Pole, Elita Kļaviņa, Regīna Razuma, Kristīne Krūze, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Edgars Samītis, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Ģirts Krūmiņš un Andris Keišs.

Latvijā nospēlētas deviņdesmit „Klusuma skaņu”  izrādes, bet citviet pasaulē izrāde spēlēta 89 reizes: „Klusuma skaņassavaldzinājusi dažādu tautību un vecumu skatītājus Vācijā, Austrijā, Šveicē, Beļģijā, Nīderlandē, Čehijā, Polijā, Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Itālijā, Grieķijā, Ungārijā, Rumānijā, Kanādā un Jaunzēlandē.

„Klusuma skaņasir izrāde par jaunību, zaudēto nevainību. Arī par īpašu laiku, kāds bija sešdesmito gadu beigas, kad cilvēkus vēl vienoja ilūzijas par kolektīvu laimi.

 

„Izrāde par mūsu vecāku jaunību,
par laiku, kad viņi mūs iecerēja,
kad mēs tikām ieņemti,
kad mēs vēl bijām mūsu mammām vēderos.”  (Alvis Hermanis)

Biļetes uz izrādēm no 6. jūnija būs iespējams iegādāties JRT kasē (Lāčplēša ielā 25) un internetā, cenas – Ls 12 un 15.

0 komentāri

Komentāru nav