Latvijas bilžu karte „Iedvesmas zeme Latvija”

Latvijas bilžu karte „Iedvesmas zeme Latvija”
Publicitātes foto / Jānis Luste
05-06-2013 A+ A-
Klajā nākusi lielformāta (69 x 100 cm) bilžu karte – plakāts, kurā attēloti vairāk nekā divsimt Latvijas kultūrvēsturisko, dabas un atpūtas objektu. Šis izdevums ir unikāls mākslas darbs, jo līdzīga apjoma Latvijas bilžu karte pēdējo reizi izdota 1938. gadā, vēsta izdevniecība „White Book”.

Kartes mērķis ir rosināt interesi par Latviju un atainot tās vēstures, kultūras, dabas un atpūtas vietu daudzveidību un unikalitāti. Izdevums ir tās veidotāju ļoti personisks un subjektīvs veltījums Latvijai un katram, kurš vēlas to iepazīt. Sākoties aktīvās ceļošanas sezonai, izdevniecība aicina apmeklēt gan kartē ietvertās, gan atklāt arvien jaunas un interesantas vietas.

 

Kartē iekļauti latviešu rakstnieku, mūziķu un citu nozīmīgu vēsturisku personu un sabiedrisko darbinieku memoriālie muzeji, Latvijas pilis un muižas, dabas takas un nacionālie parki, lielākie ezeri un augstākās virsotnes, arī atpūtas parki un daudz citu interesantu vietu.

Turklāt šī ir viena no pirmajām Latvijas kartēm, kur atainotas atjaunotās Latvijas nozīmīgākās kultūras celtnesAustrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrsLatgales vēstniecība GORS” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka.

MāksliniecesDaiga Brinkmane un Zane Neimane, projekta autore – Santa Svaža.

Bilžu karti iespējams iegādāties „White Book” interneta veikalā un grāmatnīcās visā Latvijā.
 

0 komentāri

Komentāru nav