Latviešu mākslinieku „Baktēriju baterija” ceļo uz Nīderlandi

Latviešu mākslinieku „Baktēriju baterija” ceļo uz Nīderlandi
B. Bollmann
05-06-2013 A+ A-
Jūnijā RIXC mākslinieku inovatīvais mākslas darbs „Baktēriju baterija” aizceļojusi uz Eindhovenu, Nīderlandē, kur līdz 13. jūnijam tā ir aplūkojama inovāciju festivāla „Holandiešu tehnoloģijas nedēļa” (Dutch Technology Week) izstādē, kultūras portālu „Rīga 2014” informē RIXC pārstāve Agnese Baranovska.

Jau ziņots, ka maijā instalācija piedalījās 15. Starptautiskajā mediju mākslas biennālē „WRO 2013” Vroclavā, Polijā.

„Baktēriju bateriju” veidojuši RIXC māksliniekiRasa Šmite un Raitis Šmits sadarbībā ar skaņu mākslinieku un komponistu Voldemāru Johansonu un video mākslinieku Mārtiņu Ratniku.

„Baktēriju baterija” ir skaņu mākslas instalācija un radošo darbnīcu sērija, kurā tiek eksperimentēts ar jaunās paaudzes zaļās enerģijas tehnoloģiju (dēvētu par „mikrobu degvielas šūnu”). Ar tās palīdzību elektrība tiek iegūta no dzīviem organismiembaktērijām –, kas dzīvo ūdeņos, piemēram, dīķos, ezeros, notekūdeņos.

 

Instalācija sastāv no vairākām „baktēriju baterijas” šūnām, kas kopā veido nelielu bioloģisko spēkstaciju. Instalācijā baktēriju elektrības „ražošana” tiek padarīta dzirdamaelektrības svārstības signāli tiek interpretēti daudzkanālu skaņu struktūrās. Instalāciju papildina videoekrānā redzamā mikropasaule. Ar skaņas un video attēlu palīdzību instalācija piedāvā estētisku veidu atspoguļot attiecības starp dabu un tehnoloģijām, bioloģisko un datorizēto pasauli, bioloģiskajām sistēmām un elektroniskajiem tīkliem.

„Baktēriju baterija” Nīderlandē – instalācija un radošās darbnīcas – ir Jauno mediju kultūras centra RIXC sadarbība ar Eindhovenas Mediju mākslas laboratoriju „Baltan Laboratories” un LU jaunajiem biologiem Eiropas mākslas un zinātnes sadarbības projekta „Tehno-ekoloģijas” ietvaros.

Vairāk par „Holandiešu tehnoloģiju nedēļu” tās mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav