PPO „Rīga” 14. jūnijā aicina uz patriotiskās mūzikas koncertu

PPO „Rīga” 14. jūnijā aicina uz patriotiskās mūzikas koncertu
F64
05-06-2013 A+ A-
Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, 14. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā patriotiskās latviešu mūzikas koncertu sniegs profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, kori „Ave Sol” un „Sonore”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē orķestra pārstāvji.

Koncerta solisti būs soprāns Sonora Vaice, tenors Ingus Pētersons, čellists Ēriks Kiršfelds, pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

Pieminot 1941. gada 14. jūnija deportācijas, profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” ik gadu sniedz koncertu Rīgā. 2013. gads ir arī Vispārējo latviešu dziesmu svētku gads, tādēļ piemiņas koncertā līdzās Jēkaba Mediņa liriski episkajam skaņdarbam  „Leģenda”, Anitras Tumševicas „Saules mūzikai” un miniatūrai „Zvaigzne” programmā ir iekļautas divas vokāli instrumentālas kantātes no latviešu klasiskās mūzikas: Jurjānu Andreja „Tēvijai” un Jāzepa Vītola „Ziemeļblāzma”.

Jurjānu Andreja kantāte „Tēvijai” sacerēta 1886. gadā ar paša komponista tekstu, un tā pirmo reizi skanējusi 1888. gadā III Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Pacilātā, patriotiskā noskaņa kora dziedājumā, ar ko kantāte sākas un noslēdzas, tiek papildināta ar lūgšanu vidusposmā, ko koncertā dziedās Sonora Vaice.

Jāzepa Vītola 1905. gadā sacerētā kantāte „Ziemeļblāzma” tiks atskaņota ar Ingus Pētersona solo dziedājumu, godinot komponista 150. jubileju.

No jaunākās latviešu oriģinālmūzikas programmā iekļauta Anitras Tumševicas „Saules mūzika”, kas sacerēta 2010. gadā un pirmatskaņota 2012. gada maijā Lielajā ģildē.

Pati komponiste nosaukusi to par „koncertu čellam ar pūšamo instrumentu orķestri”, tēlaini raksturojot:

„Saules mūzika” ir tembrālu krāsu, sonoru izteiksmes līdzekļu, kā arī virtuozas solo partijas piepildīta impresija, tēlojums vai fantāzija par Saules tēmu. Viss par un ap Sauli. Saules starojums. Redzamie, jūtamie Saules stari, magnētiskie loki uz Saules virsmas.

Čella solo koncertā spēlēs Ēriks Kiršfelds, par kura sniegumu pirmatskaņojumā kritiķis Armands Znotiņš recenzijā „Sfēru mūzika pūtēju orķestrim” (Mūzikas Saule, 29.05.2012.) rakstīja: „Ērika Kiršfelda personā Anitra Tumševica bija atradusi lielisku, ar teicamām atskaņotājmākslinieka dotībām un mūsdienu mūzikas stilistisko izpratni apveltītu interpretu.”

Latviešu mūzikas koncerts 14. jūnijā sāksies plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 7. jūnija. Informācija pa tālruni 67425218 darba laikā.

0 komentāri

Komentāru nav