Dziesmu svētku noslēguma koncertā būs kopīga sadziedāšanās

Dziesmu svētku noslēguma koncertā būs kopīga sadziedāšanās
Publicitātes foto . komponists Juris Vaivods stāsta par Dziesmu svētku noslēguma koncerta sadziedāšanās daļu
06-06-2013 A+ A-
Pēc XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku 7. jūlija noslēguma koncerta „Līgo!” Mežaparka estrādē līdz pat rīta gaismai notiks kopīga nakts sadziedāšanās, kuras vajadzībām tiek gatavotas vairāk nekā 360 latviešu dziesmas.

Komponists Juris Vaivods trešdienas preses konferencē žurnālistiem stāstīja, ka nakts sadziedāšanās pasākumā varēs piedalīties ikviens interesents, kopīgi dažādas latviešu dziesmas izdziedot līdz pat nākamās dienas rītam – plkst. 4.30.

Dziesmu šim sadziedāšanās sarīkojumam būs daudz, un tās tiks apkopotas grāmatā, kas iznāks uz Jāņiem. Grāmatā būs apkopotas vairāk nekā 360 latviešu vērtīgākās dziesmas, tostarp patriotiskas dziesmas, tautasdziesmas, ziņģes un dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām.

Dziesmu grāmata pirms Jāņiem tiek izdota tādēļ, lai nepacietīgākie jau grāmatu varētu izšķirstīt un sākt mācīties dziesmas. Taču tie, kuri dziesmu grāmatas nebūs iegādājušies un dziesmu vārdus nezinās, tos varēs lasīt uz ekrāniem, kas Mežaparka estrādē būs novietoti redzamā vietā.

„Savulaik Dziesmu svētku virsdiriģents Gido Kokars ir teicis, ka Dziesmu svētki ir patriotisma pote uz pieciem gadiem. Domāju, ka šī sadziedāšanās sadaļa būs visiem – gan svētku dalībniekiem, gan klausītājiem – patriotisma pote līdz turpmākiem svētkiem, kad atkal visi kopā varēs sadziedāties,” sacīja Vaivods.

Sadziedāšanās daļai veltītā dziesmu grāmata būs atrodama dažādās tirdzniecības vietās. Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde vēstīja, ka grāmata no iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem bija pieprasīta līdz pat šim gadam, tādēļ dziesmu grāmatu izdevēji vajadzības gadījumā būs gatavi nodrošināt arī papildu tirāžu.

Savukārt kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) minēja, ka Dziesmu un deju svētki ir nozīmīga ieskandināšana, ievibrēšana kopīgā gaismas nešanā.

Jau ziņots, ka mēneša baigās sāksies XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuriem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un kolektīvi no ārvalstīm.

0 komentāri

Komentāru nav