Ģertrūdes ielas teātris darbu turpinās arī vasarā

Ģertrūdes ielas teātris darbu turpinās arī vasarā
Publicitātes foto . Hardijs Lediņš
06-06-2013 A+ A-
Atšķirībā no citiem teātriem, kas vasaras sezonā dodas brīvdienās, Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) darbosies visu vasaru, gan aicinot skatītājus uz izrādēm savās telpās, gan dodoties viesizrādēs. Tāpat ĢIT telpās norisināsies izstādes un koncerti.

Šonedēļ, 6. jūnijā, 19.00 skatītākā un mīlētākā ĢIT izrāde „Āda”Ingas Gailes poētiskās lugas iestudējums Andreja Jarovoja režijā ar aktieriem Antu Aizupi un Ivaru Krastu, Jāņa Burmeistera mūziku un Ievas Veitas tērpiem. Nākamā izrāde „Āda” plānota 18. augustā.

13. jūnijā plkst. 20.00 plānots koncerts leģendārā latviešu multimākslinieka Hardija Lediņa piemiņai. Tajā piedalīsies grupas „Apziņas parazīti” un „Amorālā psihoze”. Ieeja koncertā bez maksas.

Savukārt 20. un 21. jūnijā plkst. 19.00 paredzēta iestudējuma „Dzīvot dzīvi” pirmizrāde. Iestudējums uzdod jautājumus saglabāt cilvēcību un brīvību sabiedrībā, kurā mēs apmaināmies ar miesu un naudu? Jauna cilvēka sapņu un vēlmju satikšanās ar realitātiizvēle, izvēles cena, izdarītā izvēle maina cilvēku un cilvēks, sevi meklējot, var zaudēt un atrast vienlaicīgi. Jaunā režisora Andreja Jarovoja izrāde top sadarbībā ar dramaturģi Agnesi Rutkēviču, aktieriem Madaru Botmani, Kārli Krūmiņu, Andi Strodu un Ingu Tropu un mākslinieci Ievu Kauliņu.

Paralēli pasākumiem, līdz 21. jūnijam stundu pirms izrādēm apmeklētāji ir aicināti apskatīt Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas šā gada absolventu darbu izstādi.


Tāpat vēl var pieteikties dalībai ĢIT skolas programmā, kas ilgs no 19. līdz 23. augustam. Dalība ĢIT skolas nodarbībās ir bez maksas, pieteikšanās, rakstot uz git@git.lv, papildu informācija Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā.

Vasara ir festivālu un viesizrāžu laiks, tāpēc šovasar ĢIT aicina uz izrādēm ārpus savām telpām Latvijā, Lietuvā, Itālijā un Somijā.


12. jūnijā izrāde „Pietiekami labs” (Andreja Jarovoja režija, Kristīnes Vismanes horeogrāfija, spēlē Kristīne Vismane un Katrīna Albuže) viesosies Lietuvā, piedaloties Ziemeļvalstu – Baltijas laikmetīgās dejas platformas „keðja” un Baltijas laikmetīgās dejas platformas „Baltic Bubble” programmā Klaipēdā.

 

Savukārt „Dejas anatomijas” izrāde „3/4 ūdens” (Agneses Bordjukovas horeogrāfija, dejo Elīna Breice un Sintija Siliņa, dzīvā mūzika Laima Jansone) piedalīsies pašmāju starptautiskajā laikmetīgās dejas festivālā „Laiks dejot” – skatītāji aicināti uz izrādi 17. jūnijā 19.00 LKA teātra mājā „Zirgu pasts”.

Karla Alma, Ievas Kauliņas, Kārļa Krūmiņa un Valtera Sīļa izrāde „Leģionāri” piedalīsies starptautiskajā teātra festivālā Santarkanželo (Itālija), kur izrāde tiks spēlēta katru vakaru no 18. līdz 21. jūlijam, un jau 6. un 7. augustā „Leģionārus” varēs skatīt Somijā, Tamperes Teātra festivālā. Rīgā izrāde „Leģionāri” atgriezīsies rudenī. Par izrāžu norises datumiem tiks ziņots vēlāk.

Andreja Jarovoja un Ingas Gailes jaunākais kopdarbs „Četras naktis” – pēc Fjodora Dostojevska stāsta „Baltās naktis” motīviem, ar aktieriem Antu Aizupi, Ivetu Poli un Edgaru Samīti, 24. augustā priecēs Cēsu iedzīvotājus un pilsētas viesus, pirms tam, 17. augustā, ieskandinot jauno sezonu Ģertrūdes ielas teātrī.

Biļetes uz izrādēm Ģertrūdes ielas teātrī iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv un galerijā „Istaba”, rezervācijas git@git.lv.

Biļešu cenas uz izrādēm Ģertrūdes ielas teātrī – 6 lati, skolēniem, skolotājiem, studentiem, pensionāriem – lētāk.

Ģertrūdes ielas teātris atrodas Rīgā, Ģertrūdes ielā 101a, iekšpagalama māja.


 

0 komentāri

Komentāru nav